Kajakarze z regionu z nagrodami za osiągnięcia sportowe

Do Sylwii Szczerbińskiej, Karoliny Bronowicz, Aleksandra Kitewskiego i Rafała Rosolskiego oraz ich trenerów trafi łącznie 125 tys. zł z budżetu województwa. Taką decyzję na wniosek marszałka Artura Kosickiego podjął zarząd województwa podczas posiedzenia w czwartek, 25 sierpnia.

Wszyscy nagrodzeni sportowcy zostali wyróżnieni za odniesione osiągnięcia sportowe.

– Rozpiera mnie duma, że młodzi sportowcy z naszego regionu osiągają tak wspaniałe wyniki na arenie międzynarodowej. Jestem pełen podziwu, że pomimo przeciwności, zawodnicy, którzy reprezentują nasze województwo, zachodzą tak daleko – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Sylwia Szczerbińska zdobyła w kajakarstwie tytuł Mistrza Świata i zajęła II miejsce w kat. C4 na dystansie 500m i III miejsce w kat. mix na dystansie 500m (wspólnie z Aleksandrem Kitewskim) oraz na Mistrzostwach Europy zajęła III miejsca w kategorii C2 na dystansie 500 m.

Aleksander Kitewski uzyskał w kajakarstwie tytuł Mistrza Świata i zajął II miejsce w kat. C4 na dystansie 500m i III miejsce w kat. C2 mix na dystansie 500m (wspólnie z Sylwią Szczerbińską) oraz na Mistrzostwach Europy zajął I miejsca w kat. C2 na dystansie 200 m.

Zawodnicy otrzymają po 30 tys. zł, a ich trener – Michał Mróz z klubu sportowego „SKS Cresovia Białystok” 15 tys. zł.

Rafał Rosolski, który zdobył w kajakarstwie tytuł Mistrza Europy i zajął III miejsce w kat. K1 na dystansie 5000m oraz Karolina Bronowicz, która w parakajakarstwie otrzymała tytuł Mistrza Europy i zajęła III miejsce w kat. VL1 na dystansie 200m, otrzymali nagrody w wysokości 15 tys. zł.

Pawłowi Skowroński, obecnemu trenerowi Rafała Rosolskiego z klubu sportowego „UKS Dojlidy Białystok”,  przyznano nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Podobnie jak trenerce Karoliny Bronowicz – Renacie Klekotko z klubu sportowego „Start Białystok”.