Reklama

Otwarcie przedszkola w Sztabinie

Wiesława Burnos podkreśliła jak ważnym oraz potrzebnym elementem edukacji dzieci jest wychowanie wczesnoszkolne.

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w otwarciu tej placówki. To niezwykle ważne miejsce, które ma dawać możliwości rozwojowe dzieciom, a także przygotować ich do dalszych etapów edukacji. Jestem przekonana, że teraz przedszkolaki mają ku temu jak najlepsze warunki – mówiła Wiesława Burnos.

Placówka prowadzi trzy grupy przedszkolne: 3-latki, 4 i 5- latki oraz 6-latki. Do marca dzieci uczęszczały do oddziałów przedszkolnych przy ulicy Sportowej i Rybackiej w Sztabinie, teraz uczą się w nowym budynku przy Szkole Podstawowej im. Karola Brzostowskiego.

– Przedszkole funkcjonowało w dwóch lokalizacjach, było to kłopotliwe dla rodziców, którzy niekiedy musieli dowozić dzieci w dwa miejsca – powiedział Marek Marciniak, dyrektor placówki, dodając, że wcześniej pomieszczenia nie były dostosowane do przebywania tam dzieci, teraz są przestronne z nowoczesnym ogrzewaniem, a w salach są łazienki.

DSCF2354.JPG

Budowa przedszkola kosztowała ponad 1,2 mln zł. Pieniądze przeznaczone na ten cel gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W dobudówce gmachu szkoły podstawowej powstały 3 sale zabaw, stołówka, świetlica oraz kuchnia. Dzięki dofinansowaniu z samorządu województwa zakupiono wyposażenie sal m.in. nowe stoliki i krzesła.

To nie jedyne wsparcie ze strony Województwa Podlaskiego – przedszkolaki mogą korzystać z atrakcyjniejszej oferty przedszkola – zajęć z języka angielskiego, matematyczno-przyrodniczych, artystycznych, plastycznych z wykorzystaniem robotów Ozobot (np. budowanie makiet z trasami), z robotyki, kodowania, a także programowania. Na rozwijanie uzdolnień i talentów u dzieci przedszkole w Sztabinie otrzymało 83 tys. zł z funduszy europejskich.

Paulina Tołcz
red.: Cezary Rutkowski
fot.: Szkoła Podstawowa w Sztabinie

Reklama