Reklama

Ćwiczenia służb „BROWSK 2022”

Ćwiczenia pod kryptonimem ‘BROWSK 2022’ odbyły się w Puszczy Białowieskiej. Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG uczestniczyli w działaniach sztabu podlaskiej Brygady Odwodowej, utworzonej w oparciu o zasoby ratownicze Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa podlaskiego. Celem działania sztabu była koordynacja działań w ramach ćwiczeń BROWSK 2022.

Epizod dotyczył pożaru lasu na terenie Puszczy Białowieskiej, leśnictwo Gnilec, Nadleśnictwo Browsk. Pożar rozwijał się w kierunku północnym i zagrażał zabudowaniom miejscowości Gnilec. W pierwszej fazie do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy miejscowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Hajnówce. Pożar rozwijał się na tyle dynamicznie, że siły i środki nie były wystarczające. Do działań zadysponowano kolejne zastępy z terenu województwa podlaskiego.W ćwiczeniach użyto wiele sprzętu specjalistycznego w tym bezzałogowe statki powietrzne, śmigłowiec oraz samolot gaśniczy „Dromader”.

Przedmiotowe przedsięwzięcie było kolejną okazją doskonalenia współpracy pomiędzy Strażą Graniczną i Strażą Pożarną w ramach odbywających się cyklicznych, wspólnych ćwiczeń.

  • Ćwiczenia "BROWSK 2022"
    Ćwiczenia „BROWSK 2022”
  • Ćwiczenia "BROWSK 2022"
    Ćwiczenia „BROWSK 2022”
  • Ćwiczenia "BROWSK 2022"
    Ćwiczenia „BROWSK 2022”

Reklama