Reklama

Oferta pracy zniknie za kilka dni? Oto jak szybko przygotujesz CV

Jeszcze kilka lat temu to w jaki sposób przygotowaliśmy CV, nie miało większego znaczenia. Ważne były kluczowe informacje na nasz temat, bogate doświadczenie zawodowe czy też dodatkowe umiejętności – kursy, władanie językami obcymi itp. Dziś jednak żyjemy w zupełnie innych czasach, przede wszystkim w czasach postępu technologicznego, internetu. Wszystko zatem się zmienia, również wygląd naszych CV. Bez wątpienia zmiany te idą ku lepszemu. CV jest bardziej atrakcyjne w oczach pracodawcy, interesujące przez wzgląd na samą szatę graficzną, często uzupełnione dobrze wykonanym zdjęciem. Jednak stworzenie takiego idealnego i przyciągającego wzrok CV, z punktu widzenia pracownika bywa prawdziwą „drogą przez mękę”.

Jeśli pojawia się jakaś interesująca nas oferta pracy i grunt pali nam się wręcz pod nogami, właśnie wtedy zajmujemy się tworzeniem takiego perfekcyjnego CV. Zmusza nas bowiem do tego sytuacja. Choć początkowo może nam się wydawać, iż to wcale nie takie trudne i na pewno stosunkowo szybko sobie z tym poradzimy, prawda okazuje się zupełnie inna. Kto choć raz próbował stworzyć idealne CV w Wordzie czy też innym programie ten wie, że jest to zadanie dla osoby niezwykle cierpliwej. Notoryczne przesuwanie się punktów, przeskakiwanie treści na drugą stronę, zaburzanie całej kompozycji. Wówczas bardzo często niestety poddajemy się i tworzymy przeciętne CV, niestety bardzo często również zbyt przeciętne w oczach naszego potencjalnego pracodawcy.

Jednak tam gdzie popyt, tam też i podaż. Zapotrzebowanie na naprawdę interesujące szablony CV z roku na rok rosło, wiele osób upatrywało w tym szansę na znalezienie idealnej pracy. Dlatego też zaczęły powstawać kreatory CV. Obecnie w internecie można znaleźć ich mnóstwo. Każdy kreator jest wyposażony w nieco inne szablony, oferuje inny układ treści czy też samą kolorystykę. Ma jednak za zadanie zaoferować nam przede wszystkim jedno – perfekcyjne CV.

Taki gotowy wzór CV do wypełnienia to baza dla naszych treści. Jest wiele plusów wynikających z korzystania z takiego narzędzia. Pierwszym z nich jest oczywiście oszczędność czasu. Mamy możliwość skorzystania z gotowego szablonu, który musimy tylko i wyłącznie uzupełnić. To trochę tak jak z krzyżówką. Musimy się nieco nagłowić nad tym co do niej wpiszemy, jednak nie musimy jej sami rysować.

Kolejnym plusem jest bez wątpienia możliwość samego wyboru. Szablonów jest wiele, dlatego też każdy jest w stanie znaleźć coś interesującego dla siebie. Tutaj wpływ na wybór może mieć kolorystyka, tło, sam układ treści.

Gotowy wzór CV pozwala jednak przede wszystkim stworzyć życiorys, który zainteresuje pracodawcę. Dziś zwykłe CV bez zdjęcia, wypełnione nieuporządkowanymi informacjami i być może z błędami, zniechęca rekrutera już na samym początku. Nie przeczyta, że mamy rewelacyjne doświadczenie, wiele ukończonych kursów i znamy kilka języków obcych. Niestety nie da naszemu CV nawet szansy, ponieważ jest wzrokowcem. Skupia się zatem na tym, czy coś wygląda atrakcyjnie, czy przyciąga wzrok. Kobiety bardzo często kupują kosmetyki ze względu na ich ładne opakowania, nawet jeśli kosmetyk leżący obok, ma zdecydowanie lepsze działanie. To uzmysławia nam, że nawet najbogatsze CV, może niestety przegrać z tym kolorowym, ciekawszym.

Kreatory CV można podzielić na darmowe i płatne. Różnica pomiędzy nimi polega przede wszystkim na tym, że kreatory darmowe zazwyczaj oferują nam jeden, dwa standardowe szablony. Wybór jest zatem niewielki. W przypadku kreatorów płatnych mamy natomiast ogromny wybór. Kwoty jakie są wymagane za skorzystanie z niektórych szablonów, nie są jednak wygórowane. Warto zatem bez wątpienia zainwestować w taki szablon, w końcu CV nie tworzy się codziennie.

Ryzyko wynikające z korzystania z darmowych kreatorów jest takie, że wiele osób się nimi posiłkuje. Może zatem w ostatecznym rozrachunku okazać się, że nasze CV nie będzie wyjątkowe, ponieważ wiele innych osób skorzystało z tego samego szablonu. Dlatego opcja użycia płatnego kreatora wydaje się być atrakcyjniejsza.

Taki kreator to gotowe narzędzie dla nas, bardzo intuicyjne. Można wybrać sobie w nim tło, kolorystykę, układ treści. Następnie naszym zadaniem jest tylko i wyłącznie uzupełnienie rubryk. Korzystanie z takiego gotowego narzędzia, pomaga nam uniknąć wielu błędów.  Gotowy wzór nie tylko ułatwia pracę, ale także ją systematyzuje. O niczym nie zapomnimy podczas uzupełniania CV, najważniejsze kwestie zostaną natomiast wytłuszczone. Kreator zawsze podkreśla wagę zdjęcia. Choć dziś często bywa ono wymagane, wiele osób nadal stara się pomijać je w swoim CV. Jest to natomiast podstawowy błąd. Takie półoficjalne zdjęcie, najlepiej uśmiechnięte, zbliża nas niejako do przyszłego pracodawcy. Z kreatorem można zatem szybko, profesjonalnie i przede wszystkim nietuzinkowo, podejść do stworzenia CV. Nawet jeśli oferta pracy za kilka dni zniknie ze strony, jesteśmy w stanie w tym czasie przygotować życiorys adekwatny do oczekiwań przyszłego pracodawcy.

Reklama