Nowe Audi R8

Trzy lata po prezentacji samochodu studyjnego Audi Le Mans quattro, na Salonie Samochodowym w Paryżu zaprezentowano Audi R8 – seryjną wersję nowego samochodu sportowego z umieszczonym centralnie silnikiem.
Umieszczony centralnie silnik V8 FSI o mocy 420 KM, stały napęd na wszystkie koła quattro i aluminiowe nadwozie oparte na technologii Audi Space Frame stwarzają podstawy dla wyjątkowej dynamiki jazdy.
R8 jako pierwszy samochód sportowy Audi z centralnie montowanym silnikiem łączy w sobie doświadczenia z licznych zwycięstw na torach wyścigowych z przyszłościową stylistyką i technologiczną kompetencją Audi. Kompetencją, dla której synonimem zarówno na torach wyścigowych jak i na drogach stało się motto „Przewaga dzięki technice”.
Pięciokrotnie – w latach 2000 – 2002 oraz 2004 i 2005, dwukrotnie nawet jako potrójni zwycięzcy – bolidy Audi R8 przejechały przez linię mety 24-godzinnego wyścigu na torze Le Mans. Le Mans jest bez wątpienia najtrudniejszym wyzwaniem dla inżynierów z działu Audi Sport. Tutaj liczą się – obok nieodłącznej maksymalnej mocy i optymalnej dynamiki jazdy – także wytrzymałość i niezawodność oraz maksymalna ergonomia.
autor: Bstok.pl
Źródło Audi

Reklama