Reklama

Nowa dyrektor łomżyńskiego pogotowia o planach rozwoju placówki

Dziękuję za kredyt zaufania, postaram się nie zawieść – mówiła Ewelina Potaś. W poniedziałek,16 stycznia, otrzymała od zarządu województwa akt powołania na stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Łomży i jeszcze tego samego dnia została oficjalnie przedstawiona w nowej roli pracownikom stacji przez wicemarszałka Marka Olbrysia. W spotkaniu wzięła także udział Monika Borkowska, zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia urzędu marszałkowskiego.


Przyznała też, że wielkim jej marzeniem jest szkoła ratownictwa medycznego, dlatego też przydałaby się większa siedziba.

– Uczylibyśmy mieszkańców pierwszej pomocy. Każdy mógłby tam wejść i wziąć udział w szkoleniach. Nasi ratownicy chcą się tego podjąć. Wiele osób nie umie udzielić pomocy, bo paraliżuje je strach, niewiedza. Trzeba przełamać ten opór, a społeczeństwo nam się stopniowo starzeje – dodała dyrektor WSPR.

Jak zadeklarował wicemarszałek Marek Olbryś, pierwsze prace planistyczne warto podjąć w tym roku, tym bardziej że samorząd województwa ma do dyspozycji odpowiedni teren.

WSPR w Łomży to główna baza pogotowia z filiami w Grajewie, Kolnie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie. Karetki stacjonują także w Ciechanowcu, Nowogrodzie, Stawiskach. Ewelina Potaś uważa, że przydałoby się podobne rozwiązanie np. w Wiźnie.      

tekst i fot.: Maciej Gryguc
oprac.: Barbara Likowska-Matys

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama