Reklama

15-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce

Była to okazja do wspomnień, gratulacji i życzeń powodzenia w dalszym rozwoju placówki. Uroczysty jubileusz sokólskiej uczelni odbył się w sobotę, 14 stycznia, w kinie Sokół. Wzięła w nim udział Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.


– Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi wyjątkowe święto. To dla mnie zaszczyt, że mogę reprezentować Zarząd Województwa Podlaskiego i marszałka Artura Kosickiego podczas dzisiejszego jubileuszu – powiedziała Wiesława Burnos.

Uczelnia powstała w 2008 r. z inicjatywy Elżbiety Szarkowskiej i liczyła wówczas 50 studentów. Dziś szeregi Uniwersytetu Trzeciego Wieku zasila 208 słuchaczy, którzy integrują się społecznie i rozwijają swoje pasje. Seniorzy biorą udział m.in. w wykładach, zajęciach kulinarnych, turystycznych, historycznych czy kulturalnych.

Od soboty uniwersytet może pochwalić się także nową siedzibą, mieszczącą się w odremontowanej kamienicy Antoniego Tyzenhauza z XIX w. przy placu Kościuszki. Warto przypomnieć, że modernizację budynku umożliwiło wysokie dofinansowanie unijne ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Jubileuszową uroczystość uświetniły występy artystyczne. Na scenie kina Sokół zaprezentował się Chór Seniowa Sokólskiego Ośrodka Kultury „Belle Voci” oraz tatarski zespół taneczno-wokalny Buńczuk.

Anna Augustynowicz
red.: Paulina Dulewicz
fot.: www.isokolka.eu

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama