» Niesamowite osiągi Forda Mustanga Mach-E GT

Niesamowite osiągi Forda Mustanga Mach-E GT

Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-12-29

Wyświetlono: 26 razy

Niesamowite osiągi Forda Mustanga Mach-E GT

Ford Mustang Mach-E GT to bez wątpienia samochód rewolucyjny i oferujący imponujące osiągi pod każdym względem. Liczy się nie tylko wysoka moc układu napędowego, ale również odpowiednia trakcja, prowadzenie oraz co równie ważne, hamowanie! Połączenie tak wielu czynników sprawia, że jest to niezwykle emocjonujące auto do jazdy na co dzień.

foto © Ford

Emocje na najwyższym poziomie!

Ford Mustang Mach-E to niezwykle komfortowy i przestronny SUV, który świetnie spisuje się w codziennej eksploatacji, oferując bogate wyposażenie i innowacyjne technologie. W odmianie GT wartością dodaną są niesamowite osiągi w każdym wymiarze. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 3,7 sekundy (procedura startu lotnego), a moc 487 KM oraz moment obrotowy 860 Nm pozwalają na natychmiastowe przyspieszenie praktycznie przy każdej prędkości. Oczywiście efekt jest niesamowity, bowiem moc generowana przez silniki elektryczne jest dostępna natychmiast, a napęd na cztery koła gwarantuje ponadprzeciętną trakcję. A za tą, odpowiadają nie tylko opony w rozmiarze R20 245/45, ale również adaptacyjne zawieszenie MagneRide, które jest standardowym wyposażeniem wersji GT. Pozwala ono na dostosowanie charakterystyki jazdy do wymagań kierowcy (zgodnie z wybranym trybem jazdy).

 

Ponadto aktywny układ zawieszenia dopasowuje się do prędkości, jakości nawierzchni i zapewnia rewelacyjne odczucia podczas prowadzenia auta w zakrętach. Całości dopełnia zaawansowany i niezwykle wydajny układ hamulcowy marki Brembo z tarczami przednimi o imponującej średnicy 385 mm. To wszystko sprawia, że prowadzenie Mustanga Mach-E GT jest nie tylko komfortowe i bezpieczne, ale daje mnóstwo pewności i radości z pokonywania kolejnych kilometrów. Bez znaczenia, czy jest to podróż drogą ekspresową lub autostradą, czy też pokonywanie kolejnych górskich serpentyn, Mustang Mach-E GT zapewni maksimum przyjemności z jazdy!

 

Tryby jazdy i imponujący zasięg

Ford Mustang Mach-E GT został wyposażony w cztery tryby jazdy, które dopasowują charakter całego samochodu do indywidualnych preferencji oraz nastroju kierowcy. Każdy z nich dostosowuje nie tylko charakterystykę układu napędowego, ale również dźwięk silnika, kolor podświetlenia nastrojowego, a nawet ustawienia pracy poszczególnych układów. W trybie Whisper kierowca może oddać się przyjemności komfortowej, cichej i spokojnej jazdy. Tryb ten świetnie sprawdzi się podczas podróży w trasie, ale i po mieście, zapewniając maksymalny możliwy zasięg na baterii, wyciszając dźwięk silnika i zmieniając charakterystykę wszystkich układów pod kątem wygody i komfortu jazdy. Tryb Active z kolei gwarantuje wyważone ustawienia, które z jednej strony angażują kierowcę i zapewniają świetne osiągi, ale z drugiej nadal pozwalają na komfortową jazdę.

 

Tryb Untamed jest przeznaczony dla tych, którzy mają ochotę poczuć dreszcz emocji nawet podczas podróży do pracy. Reakcja na naciśnięcie pedału gazu jest natychmiastowa, układ napędowy zawsze jest gotowy do błyskawicznego uwolnienia całej mocy, a zawieszenie i układ hamulcowy momentalnie reagują na komendy kierowcy. Na torze można również uruchomić tryb Untamed Plus, który kalibruje układ napędowy w taki sposób, aby moc i moment obrotowy były dostępne w maksymalnej wartości cały czas. Ford Mustang Mach-E GT ma niezwykłą zdolność dostosowywania się do preferencji kierowcy, a gdy to konieczne, jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu nawet do 490 kilometrów.

 

– Mustang Mach-E jest dla Forda rzeczywiście modelem przełomowym. Wszystkie wskaźniki rynkowe, pozytywne reakcje mediów, otrzymane nagrody – w tym tytuł Samochodu Roku Car of the Year Polska 2022, ale przede wszystkim ogromne zainteresowanie klientów potwierdzają, że nasza decyzja o elektryfikacji prawdziwej ikony motoryzacji – Mustanga – była ze wszech miar słuszna – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska. – W ostatnich dwóch tygodniach dostarczyliśmy pierwszym klientom w Polsce Mustangi Mach-E w odmianie GT. Jesteśmy przekonani, że radość z jazdy oraz wszechstronność tego modelu przekonają sceptyków do idei elekromobilności.  

Źródło: Ford, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Ford Bronco Sport pierwszym pojazdem z częściami wykonanymi w 100% z recyklingu plastików wyłowionych z oceanów
» Świadome podejście do produkcji to nie slogan. Dowodem doskonałe wyniki Forda w zakresie efektywności energetycznej
 Inne artykuły

» CUPRA została oficjalnym partnerem drużyny e‑sportowej 2021-12-21
  Cupra e-sport CUPRA rozpoczęła nową sportową współpracę. Przez najbliższy rok będzie wspierać nowopowstały klub e‑sportowy Finetwork KOI, działający pod przewodnictwem piłkarza FC Barcelony – Gerarda Piqué oraz słynnego streamera – Ibai Llanosa. Hiszpańska… więcej »

» CUPRA potwierdza swój udział w kolejnym sezonie Extreme E 2021-12-17
  e-CUPRA ABT XE1 Załoga w składzie Mattias Ekström i Jutta Kleinschmidt wyrusza na Wybrzeże Jurajskie, w południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii, na finał inauguracyjnego sezonu Extreme E, który odbędzie się w najbliższy weekend. Celem jest walka o podium w klasyfikacji… więcej »

» Rynkowy sukces w pełni elektrycznego Forda Mustanga Mach-E 2021-12-17
  Mustang MACH-E 2020 Świetna sprzedaż już od rynkowego debiutu, liczne rekordy (w tym rekord Guinnessa m.in. w pokonanym dystansie na 1 kWh energii), nagrody i wyróżnienia – Ford Mustang Mach-E to bez wątpienia przełomowy model nie tylko dla marki, ale także dla całej idei elektro… więcej »

» Audi S1 Hoonitron dla Kena Blocka 2021-12-16
  Audi S1 Hoonitron dla Kena Blocka Ten samochód od razu przywołuje wspomnienia o legendarnym Audi Sport quattro S1 – zdobywcy szczytu w słynnym wyścigu Pikes Peak Hill Climb, zwanym też „Wyścigiem do chmur”. Cztery pierścienie przedstawiają Audi S1 e-tron quattro Hoonitron stworzone wyłąc… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama