Reklama

Reklama

Mokka X Klasyka gatunku

Zapraszamy do pierwszej części porównawczego testu porównawczego crossoverów Opla. W bezpośrednim zestawieniu przyjrzymy się kolejno modelom: Mokka X, Crossland X i Grandland X. Porównamy wymiary zewnętrzne, przestrzeń bagażową i pasażerską, zwrócimy uwagę na podobieństwa i różnice, i pomożemy Wam dokonać najlepszego wyboru.

Poniższym artykułem  pragniemy reaktywować nasz dział motoryzacyjny – zapraszamy do śledzenia kolejnych wiadomości i testów samochodów. (redakcja)

Pierwszy crossover Opla, który wyznaczył i w dalszym ciągu wyznacza standardy dla swojego segmentu. Kompaktowe wymiary, zwiększony prześwit i wysoka pozycja za kierownica sprawiają, że Mokka X idealnie odnajduje się w przestrzeni miejskiej, zapewniając jednocześnie wysoki poziom komfortu w trasie. Sprawdzona i wydajna gama silników benzynowych (1.6 i 1.4 Turbo) i diesla (1.6 w dwóch wariantach mocy) oraz opcjonalny napęd 4×4 pozwalają na taką konfigurację samochodu, która sprosta wymaganiom nawet bardzo wymagających kierowców. Zaplecze technologiczne Mokki X to kolejny mocny wachlarz możliwości – począwszy od adaptacyjnych reflektorów LED, przez kamerę Opel Eye, po kolorowy, dotykowy system audio/navi z łącznością Bluetooth i USB, jak również współpracą z Apple CarPlay i Android Auto. Całość została zgrabnie zapakowana w wysokiej jakości wnętrze i zwieńczona muskularnym, dynamicznym nadwoziem z wyrazistymi akcentami (szczególnie polecamy nową wersję – Black Edition).

W naszym autorskim porównaniu skupiliśmy się przede wszystkim nad różnicami gabarytowymi. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z wymiarami nadwozia, przestrzeni bagażowej oraz pozycją za kierownicą i na tylnej kanapie. Pomiarów dokonaliśmy z pomocą modela Karola (186 cm wzrostu) i pufy-piłki (100 cm średnicy).

W następnej części będziecie mogli porównać jak w zestawieniu z Mokką wypada CROSSLAND.

mokka bok

Reklama

mokka przód

mokka tył

mokka tablica rozdzielcza

Reklama

tylne siedzenia mokka