Mitsubishi w rajdzie Dakar 2007

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) wraz ze swym sportowym działem MMSP zgłosiło cztery samochody, a zespół podpisał kontrakty z czterema kierowcami, do startu w zbliżającym się rajdzie Dakar 2007. Japoński producent będzie w nim walczyć o siódme z rzędu i rekordowe 12 zwycięstwo w 25-letniej historii swych startów. Mitsubishi po raz pierwszy wzięło udział w „pustynnym maratonie” w 1983 r.
Auta wyruszą w 16-dniową trasę z Lizbony w niedzielę 6 stycznia, aby osiągnąć metę w stolicy Senegalu – Dakarze, 21 stycznia 2007 r.
Mitsubishi pozostawiło skład swych ekip bez zmian na sezon 2007 i zmagania w rajdzie Dakar. W skład fabrycznego zespołu ponownie weszli dwukrotni zwycięzcy tego rajdu – Stephane Peterhansel oraz Hiroshi Masuoka, obrońca tytułu Luc Alphand oraz Joan „Nani” Roma, który w tym roku zajął trzecie miejsce.
Partnerem Peterhansela będzie jego stały pilot Jean-Paul Cottret, a Masuoka wystartuje w towarzystwie Pascala Maimona, z którym w 2002 r. wygrał Dakar. Roma wyruszy na trasę Dakaru po raz pierwszy pilotowany przez nowego w zespole Lucasa Cruz Senrę, natomiast obrońca tytułu Alphand tradycyjnie zaufa swemu pilotowi Gillesowi Picardowi.
Peterhansel ma na swoim koncie aż sześć wygranych w tym najtrudniejszym terenowym „maratonie” prowadząc motocykl i jako drugi kierowca w historii zapisał na swym koncie triumfy zarówno w kategorii motocyklistów jak i w kategorii kierowców samochodów. Za kierownicą Mitsubishi swój pierwszy triumf na czterech kołach odniósł w 2004 r. W kolejnym roku powtórzył ten wynik, natomiast w 2006 r. był liderem stawki, ale problemy z zawieszeniem zepchnęły go dopiero na czwartą pozycję w klasyfikacji rajdu. Natomiast Masuoka wygrywał w 2002 r. i w 2003 r., a kończył rajd jako wicelider w 2004 r.
,br> ZESPÓŁ REPSOL MITSUBISHI RALLIART – 2007 DAKAR RALLY
Stéphane Peterhansel (F)/Jean-Paul Cottret (F)
Mitsubishi Pajero Evolution
Hiroshi Masuoka (J)/Pascal Maimon (F)
Mitsubishi Pajero Evolution
Luc Alphand (F)/Gilles Picard (F)
Mitsubishi Pajero Evolution
Joan Roma (E)/Lucas Cruz Senra (E)
Mitsubishi Pajero Evolution
autor: Bstok.pl
Źródło Mitsubishi

Reklama