Mitsubishi Pajero uhonorowany

Mitsubishi Pajero CDi zdobywcą tytułu najlepszego pojazdu z napędem na cztery koła w Australii w tegorocznej edycji konkursu magazynu 4×4 Australia.
Redakcja pisma doceniła walory jednostki napędowej najnowszego modelu Pajero, zastosowaną w nim przekładnię zmiany biegów, blokadę tylnego mechanizmu różnicowego, system elektronicznej kontroli przyczepności, jak i stylistykę, doskonałe prowadzenie wozu i łatwość jego obsługi.
„Mitsubishi Pajero CDi doskonale radzi sobie na drogach gruntowych i asfaltowych i nawet w trudnych warunkach terenowych nie musi pracować na najwyższych obrotach”, mówi redaktor naczelny 4×4 Australia, Dean Mellor. „Pajero jest zawsze trudnym i wymagającym rywalem w kolejnych edycjach plebiscytu na najlepszy pojazd z napędem na cztery koła, a Pajero CDi to efekt naturalnej ewolucji modelu poprzedniego, ze zmianami w stylistyce i, co ważniejsze, istotnymi zmianami mechanicznymi”, dodaje Dean Mellor.
Zdobywca tegorocznego trofeum pokonał takie modele, jak Jeep Commander CRD, Mitsubishi Pajero Exceed V6, VW Touareg V6 FSI, SsangYong Kyron XDI, Mercedes-Benz GL500, Volkswagen Touareg TD i Toyota Prado GXL D-4D (uczestnicy ścisłego finału).
Wszystkie pojazdy biorące udział w konkursie zostały przetestowane na dystansie 3500 km na terenach położonych w Nowej Południowej Walii, a ich sprawdziany odbywały się na drogach utwardzonych i nieutwardzonych, śliskich podjazdach, wielkich piaszczystych wydmach i kompletnych bezdrożach.
Do konkursu o tytuł najlepszego wozu terenowego z napędem na cztery koła przystąpić mogły tylko modele najnowsze bądź poddane gruntownej modernizacji i wprowadzone na rynek w roku 2006.
W każdym przypadku ocenie poddano pięć czynników – wartość, nowe możliwości techniczne, wytrzymałość konstrukcji, sprawność i zdolność poruszania się po australijskim buszu.
Ceny pojazdów, które znalazły się w ostatecznym finale wahały się od 40,000 do 150,000 $.
autor: Bstok.pl
Źródło Mitsubishi

Reklama