Long Way Round pierwszy raz w polskich kinach

Kultowy dokument „Long Way Round” opowiadający o motocyklowej podróży dookoła świata Ewana McGregora i Charley’a Boormana już wkrótce w Multikinie. Jednorazowe pokazy filmu obejrzą w maju mieszkańcy ośmiu miast. Partnerem pokazów jest BMW Polska.
Dwóch mężczyzn, cztery koła i 20.000 mil – „Long Way Round” to 10-odcinkowy dokument będący zapisem niezwykłej wyprawy, jaką dwaj sławni aktorzy odbyli na motocyklach BMW w 2004 roku. W Multikinach pokazanych zostanie 5 pierwszych odcinków filmu.
McGregor i Boorman wyruszyli z Londynu w kwietniu 2004 roku. Podróżując po najpiękniejszych, choć chwilami najbardziej niebezpiecznych bezdrożach, objechali świat dookoła na dwóch terenowych motocyklach. Przejechali przez Francję, Belgię, Niemcy, Czechy, Słowację, Ukrainę, Rosję, Kazachstan, Mongolię, Syberię, Alaskę i Kanadę, aby po 115 pełnych dramatyzmu dniach dotrzeć do Nowego Jorku.
„Long Way Round” jest niezwykle ciekawą opowieścią o dwóch pełnych humoru przyjaciołach, którzy pokonując kolejne tysiące kilometrów, zmagają się ze swoimi słabościami i dziką przyrodą. Potrafią się świetnie bawić swoją przygodą, nawet w obliczu niebezpieczeństw i przeciwności losu. Spotykają na swej drodze niezwykłych ludzi i doświadczają ludzkiej solidarności.
Ich opowieść rozpoczyna się od przygotowań do całego przedsięwzięcia i decyzją o doborze odpowiedniego sprzętu i wyposażenia, który sprawdzi się w najtrudniejszych i najbardziej ekstremalnych warunkach. Od tego, w dużej mierze, uzależnione było powodzenie wyprawy. Wybór padł na znany z niezawodności i wszechstronności motocykl BMW R1150 GS Adventure. Z tego wyjątkowego modelu długodystansowego enduro korzystało wcześniej wielu obieżyświatów, m.in. Kevin i Julia Anders przy dwukrotnym pobijaniu rekordów Guinnesa w podróży dookoła świata.
Przez ponad trzy miesiące Charley i Ewan przeszli szereg szkoleń z zakresu przetrwania w trudnych warunkach (ataki niedźwiedzi, niskie temperatury, itp.), pierwszej pomocy, żywienia, nawigacji satelitarnej, posługiwania się bronią, samoobrony oraz kursy językowe i kulturowe. Pod okiem specjalistów BMW uczyli się obsługi i naprawy sprzętu. W specjalnym ośrodku treningowy BMW w Południowej Walii przeszli intensywny trening technik jazdy off-road, a ich instruktorami byli Simon Pavey i Nick Plumb, mający na koncie sukces ukończenia rajdu Paryż -Dakar.
Pierwszy pokaz filmu zaplanowany został na 5 maja w Zabrzu. 12 maja film zobaczą mieszkańcy Warszawy, Poznania, Krakowa, Gdańska, Bydgoszczy, Szczecina i Elbląga.
autor: Bstok.pl
Źródło BMW

Reklama