Reklama

Lewica i Demokraci znowu razem

  59 kandydatów znalazło się na listach do Sejmiku popieranych przez Lewicę i Demokratów. W Białymstoku numer 1 dostał radny skróconej kadencji Jarosław Matwiejuk. Z Suwałk startuje poprzedni Marszałek Województwa Janusz Krzyżewski. Łomża liczy na sukces Krystyny Hoffman.

  Na wspólnych listach Lewicy i Demokratów pierwsze miejsca zajmują osoby doskonale znane z działalności politycznej bądź samorządowej. Niektórzy – tak jak choćby kandydująca z okręgu łomżyńskiego Krystyna Hoffman chcą łączyć sympatyków polskiej lewicy, inni zaś to doświadczeni już samorządowcy – na przykład wieloletni białostocki radny miejski Jarosław Matwiejuk, który uważa, że nowy sejmik zbuduje przyszłość Podlasia, a nie będzie to organ swarów i kłótni.

  W okręgu czwartym obejmującym wysokomazowieckie, zambrowskie, siemiatyckie i bielskie na pierwszym miejscu znalazł się Jan Netter zaś na czele listy suwalskiej poprzedni marszałek województwa podlaskiego Janusz Krzyżewski. Swoim doświadczeniem i zaangażowaniem uważa, że gwarantuje ciągłość prac wojewódzkiego samorządu. Lewicę i Demokratów tworzą połączone siły Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Socjaldemokracji Polskiej, demokratów.pl i Unii Pracy. W ostatnich wyborach do Sejmiku jej kandydaci zdobyli 3 mandaty.

Reklama