Jeep Compass już w produkcji

Najnowszy produkt Chrysler Group – Jeep Compass wszedł do seryjnej produkcji w Belvidere Assembly Plant 30 maja b.r. Po generalnej modernizacji przeprowadzonej w roku 2005 – zakład ten jest flagowym przykładem wdrażania systemów elastycznej produkcji w skali całego koncernu.
Dzięki elastyczności wytwarzania nowe modele pojazdów Chrysler Group pojawiać się będą na rynku znacznie szybciej niż poprzednio, a zakład Belvidere zyskuje zdolność produkcji wielomodelowej na pojedynczej linii montażowej. Od stycznia 2006 trwa tam produkcja samochodów Dodge Caliber, zaś na późną jesień b.r. zaplanowano uruchomienie kolejnego modelu Jeep Patriot.
„Widzimy już realne korzyści płynące z elastycznej produkcji, która staje się konkurencyjnym atutem dla Chrysler Group” – mówi Frank Ewasyshyn, wiceprezes ds. produkcji – „Zdolność produkcji wielomodelowej na pojedynczej linii montażu w Belvidere to szansa na wyraźne obniżenie kosztów wdrożenia modelu Compass w porównaniu do nakładów, jakie były konieczne dla uruchomienia samochodu Dodge Caliber.”
Jeep Compass 2007 to funkcjonalny i wyjątkowo ekonomiczny, nowocześnie wystylizowany pojazd kompaktowy. Z typowym dla Jeep’a napędem 4×4.
Oferowany w sugerowanej przez producenta cenie 15.985 dolarów USA (w tym koszt dostawy 560 USD) Jeep Compass łączy w sobie układ konstrukcyjny i funkcjonalność pojazdu typu SUV z osiągami, własnościami jezdnymi, oszczędnością paliwową i ceną samochodu klasy kompaktowej.
autor: Bstok.pl
Źródło Chrysler

Reklama