Infiniti QX56 zdobywa nagrody

Serwis Intellichoice.com prowadzony przez firmę PRIMEDIA, wraz ze specjalistami od zadowolenia użytkowników AutoPacific ogłosił, że Infiniti QX56 zdobył najwięcej punktów ze wszystkich ocenianych samochodów ze wszystkich klas w inauguracyjnym rozdaniu nagród satysfakcji klienta w 2006 r. –
“2006 Motorist’s Choice Awards.” QX56 zdobywając najwięcej, bo aż 737 punktów, okazał się najlepszym ze wszystkich modeli i pokonał w tej rywalizacji o osiem punktów indeksowych drugi najwyżej oceniony samochód w czterech kategoriach (samochody osobowe, SUV-y, ciężarówki i miniwany). Nagrody Motorist’s Choice Awards zostały wymyślone po to, aby nagrodzić samochody, które najlepiej spełniają oczekiwania klienta przy jednocześnie niskich kosztach utrzymania. Dzięki współpracy renomowanych firm, będących autorytetami na rynku motoryzacyjnym w Stanach Zjednoczonych przez ostatnich dwadzieścia lat, połączono wybrane dane z ankiet przeprowadzonych przez AutoPacific na temat satysfakcji nabywców nowych samochodów osobowych i lekkich ciężarówek z metodologią ratingową IntelliChoice.com i stworzono nowy system oceny, który przemawia jednocześnie do serca i rozumu nabywców samochodów.”
“Firma Infiniti bardzo cieszy się, że Infiniti QX56 po raz kolejny został wyróżniony za swoją atrakcyjność,” powiedział Mark Igo, wiceprezes i dyrektor generalny Infiniti. “Jesteśmy również dumni, że docenione zostały jego niskie koszty utrzymania.”
W badaniach Motorist’s Choice o końcowej ocenie pojazdu decyzje 45 różnych czynników, z których 38 dotyczy samego produktu a pozostałe siedem, kosztów użytkowania. Te dwa zestawy danych zostały przetworzone według wzorów przeliczeniowych, dzięki którym otrzymano wyniki w wybranych klasach, według pojedynczych produktów i kosztów utrzymania. Następnie zważono te dane według najważniejszych czynników z punktu widzenia użytkowników. Na ostatnim etapie, te dwie kategorie punktów pomnożono przez ich odpowiednie współczynniki średniej ważonej, a ostateczny indeks uzyskano dodając do siebie wszystkie wyniki.
autor: Bstok.pl
Źródło Infiniti

Reklama