Reklama

Gratulacje dla siatkarek

Siatkarki z Klubu Sportowego Białostocka Akademia Siatkówki odebrały dziś (1 czerwca) gratulacje od prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Okazją był wynik, jaki uzyskały w rozgrywkach 1. Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2022-2023.

Od piątku (12 maja) do niedzieli (14 maja) w Mielcu rozegrany został finałowy turniej 1. Ligi Kobiet. Zmierzyły się tam cztery drużyny: ITA Tools Stal Mielec, LOS Nowy Dwór Mazowiecki, Trans-Ann Płomień Sosnowiec i KS BAS Kombinat Budowlany Białystok. Stawką był awans do TAURON Ligi. W sezonie zasadniczym kolejność czołowej czwórki była następująca: ITA TOOLS, Trans-Ann Płomień, LOS i Enea Energetyk. KS BAS po zakończeniu fazy zasadniczej uplasował się na 5. miejscu (na 14 zespołów). W fazie Play Off wyeliminował zespół Enea Energetyk Poznań i zalazł się w turnieju finałowym.

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego 1. Ligi Kobiet 2022/2023:

1)   ITA TOOLS STAL Mielec

2)   LOS Nowy Dwór Mazowiecki

3)  Trans-Ann Płomień Sosnowiec

4)   KS BAS Kombinat Budowlany Białystok.

– Składam serdeczne gratulacje za zajęcie czwartego miejsca w turnieju finałowym o awans do TAURON Ligi – najwyższej klasy rozgrywkowej piłki siatkowej kobiet – w sezonie 2022/2023 – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski podczas spotkania w Pałacyku Gościnnym. – Udział w turnieju finałowym był bez wątpienia dużym sukcesem oraz potwierdzeniem świetnej dyspozycji klubu, czego świadectwem były występy w całym sezonie rozgrywkowym.

Prezydent podziękował wszystkim zawodniczkom za dostarczenie kibicom wielu emocji podczas widowisk sportowych z udziałem KS BAS. Życzył sukcesów w życiu osobistym, jak również realizacji celów sportowych. Gratulacje otrzymał także wiceprezes KS BAS i trener Sebastian Grzegorek.

Anna Kowalska

Źródło: Miasto Białystok

Reklama

Reklama