» Ford przekształca fabrykę Niehl, aby stworzyć Centrum Elektryfikacji w Kolonii

Ford przekształca fabrykę Niehl, aby stworzyć Centrum Elektryfikacji w Kolonii

Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-09-20

Wyświetlono: 87 razy

W Kolonii właśnie rozpoczęły się prace budowlane, mające na celu przekształcenie zakładu montażowego Niehl w nowe Centrum Elektryfikacji Forda.

Ekipy budowlane zburzyły nieużywane budynki, aby zrobić miejsce dla nowego, technologicznie zaawansowanego centrum, które będzie wykorzystywane do produkcji karoserii nowego, całkowicie elektrycznego modelu Forda.

 

Przebudowa fabryki Niehl to znaczący krok w kierunku osiągnięcia przez Forda zakładanych celów związanych z całkowicie elektryczną przyszłością. Centrum Elektryfikacji w Kolonii – wyposażone w najnowsze technologie produkcyjne – będzie gotowe do rozpoczęcia działalności w 2023 roku.

 

To bardzo wymagający projekt dla architektów. Trzeba w nim bowiem zbudować konstrukcję o wysokości około 26 metrów, szerokości 25 metrów i długości 100 metrów na obszarze, który już jest przecież gęsto zabudowany, bo od 1931 montuje się tam pojazdy. Budynek będzie obejmował jedną z głównych arterii komunikacyjnych przebiegających przez teren fabryki Niehl.

 

Rozbiórka nieużywanej już konstrukcji została zaplanowana na letni przestój zakładu Niehl, aby usunięcie 5000 metrów sześciennych gruzu nie przeszkodziło w bieżącej produkcji pojazdów. Nowy budynek w tym miejscu zostanie ukończony do końca lipca 2022 r., a wkrótce po tym nastąpi tam instalacja maszyn.

 

– Cieszę się, że rozpoczęliśmy przekształcanie naszego zakładu w Centrum Elektryfikacji w Kolonii – powiedział Gunnar Herrmann, prezes zarządu Ford-Werke GmbH. – To kamień milowy naszej niemieckiej produkcji. Sprawi, że staniemy się pierwszą fabryką Forda w Europie, z której będą wyjeżdżać całkowicie elektryczne samochody – dodał.

Źródło: Ford, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Humanitarna postawa i heroizm: najnowszy film Forda ‘Lifesavers’ przedstawia bawarski Czerwony Krzyż
» Centra FORDLiive otwarte; już skracają czas przestoju pojazdów klientów
 Inne artykuły

» testy Audi RS Q e-tron w Maroku 2021-09-20
  Audi RS Q e-tron w Maroku Neuburg nad Dunajem, 20 września 2021 r. W ramach przygotowań do swego debiutu na słynnym Rajdzie Dakar w styczniu 2022, Audi Sport przez niemal dwa tygodnie testowało Audi RS Q e-tron w Maroku. Momentami warunki były bardzo ekstremalne…. więcej »

» Co Polacy sądzą o bezpieczeństwie aut elektrycznych? 2021-09-15
  ID.4 w ruchu 2020 Ankietowani uważają, że auta z napędem elektrycznym są tak samo bezpieczne jak samochody z napędami konwencjonalnymi. Poprawnie wskazują też, że główną przyczyną wypadków są błędy kierowców, a nie czynniki techniczne, związane z pojazdem…. więcej »

» CRF1100L AFRICA TWIN 2022 2021-09-08
  22YM CRF1100L AFRICA TWIN Aktualizacje dla modelu 2022 roku definitywnie największego modelu Hondy w klasie „adventure” objęły montowany jako wyposażenie standardowe tylny bagażnik, nową grafikę „Big Logo” oraz poprawione ustawienia dla wersji z dwusprzęgłową pr… więcej »

» CUPRA stawia na pełną elektryfikację do 2030 roku 2021-09-08
  CUPRA UrbanRebel Concept Właśnie zadebiutował nowy model CUPRA UrbanRebel Concept. Jego światowa premiera odbyła się podczas przedpremierowego otwarcia nowego CUPRA City Garage w Monachium na targach IAA Mobility. Tymczasem w fabryce w Zwickau rozpoczęto produkcję pierwszych części CU… więcej »

» Wzrost sprzedaży Forda w USA 2021-09-08
  Ford Bronco Sprzedaż Forda do klientów indywidualnych w USA wzrosła w sierpniu o 6,5% w porównaniu z lipcem br. Na poprawę sytuacji pozwoliła zwiększona produkcja oraz zapasy samochodów u dilerów…. więcej »

» CUPRA prezentuje Tavascan Extreme E Concept 2021-09-07
  Tavascan Extreme E Concept CUPRA wychodzi z propozycją następcy samochodu wyścigowego e-CUPRA ABR XE1. To CUPRA Tavascan Extreme E Concept, którego światowa premiera ma miejsce podczas targów IAA Mobility w Monachium. W konstrukcji nadwozia modelu zastosowano włókna lniane, dzięki czemu… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama