Reklama

Finał zawodów triatlonowych

W Białymstoku odbył się finał tegorocznego Pucharu Polski w Triathlonie oraz cyklu Elemental Tri Series 2019. W niedzielę (18 sierpnia) Białystok był areną triatlonowych zmagań pływackich, rowerowych i biegowych.

Zawody w Białymstoku zostały zorganizowane po raz czwarty. Najlepsi zawodnicy przyjechali do naszego miasta, aby tu zakończyć rywalizację. W trzech różnych konkurencjach uczestniczyło blisko 400 zawodniczek i zawodników, którzy na dojlidzkiej plaży oraz na ulicach naszego miasta uczestniczyli w zawodach.

– Już po raz czwarty w naszym mieście około czterystu dorosłych i kilkadziesiąt dzieci rywalizowało w dyscyplinach takich jak pływanie, biegi i jazda na rowerze. Białystok to doskonałe miejsce na organizację tego typu rozgrywek. Cieszę się, że gościliśmy u nas już kolejny raz świetnych sportowców – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Zawodnicy mieli do pokonania trzy dystanse do wyboru, które były podzielone według pokonywanych odcinków. W kategorii supersprint mogli wystartować początkujący czy też młodsi zawodnicy, mieli do przepłynięcia 200 metrów, 10 kilometrów do przejechania na rowerze i 2,5 kilometra do przebiegnięcia. Kolejną kategorią był sprint – 750 metrów pływania, 20 kilometrów jazdy na rowerze i 5 kilometrów biegu. Najtrudniejszy do pokonania i najbardziej wymagający był dystans olimpijski – 1,5 kilometrów pływania, 40 kilometrów jazdy na rowerze i 10 kilometrów biegu.

Szczegółowe wyniki poszczególnych rywalizacji i Pucharu Polski są dostępne na stronie triathlonseries.pl.

Anna Kozłowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok