Reklama

Piknik podlaskich służb mundurowych

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Św. Krzyża w Łapach. Nabożeństwo w intencji Ojczyzny oraz funkcjonariuszy Policji, którzy ulegli nieszczęśliwemu wypadkowi koncelebrował Jego Ekscelencja Biskup Stanisław Stefanek. W uroczystości uczestniczyli między innymi: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorz Biziuk wraz z zastępcami płk. Stanisławem Supińskim i ppłk. SG Andrzejem Stasiulewiczem, szefowie podlaskich służb mundurowych, zaproszeni goście i mieszkańcy Łap.

Po nabożeństwie odbył się wakacyjny piknik z mundurem. Jego uczestnicy mogli wysłuchać między innymi koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, obejrzeć sprzęt służb mundurowych, pokaz tresury psa służbowego. Można było również spróbować wojskowej grochówki czy wziąć udział w zawodach sportowych, a także oddać krew potrzebującym. Dzieci wraz z rodzicami chętnie odwiedzały przygotowane przez służby stoiska promocyjne.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej prezentowali naszą formację, jej zadania i sprzęt jakim na co dzień się posługujemy. W naszym punkcie informacyjnym można było zapoznać się z warunkami jakie trzeba spełnić by zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej.