Reklama

Filmowe Podlasie atakuje!

 Sebastian Kościuszko z Ełku otrzymał zestaw filmów Alfreda Hitchcocka ufundowany przez Miejski Portal Informacyjny bstok.pl. Jego udany mix fabuły, teledysku i animacji ”Loko” wywalczył III nagrodę przeglądu niezależnej twórczości filmowej. Grand Prix i nagroda Air Lulka powędrowały do Macieja Szupicy.

 Filmowe Podlasie Atakuje to hasło przeglądu, do którego zgłoszono 22 filmy z regionu. Jury złożone z dziennikarzy prasowych – Moniki Żmijewskiej i Jerzego Szerszunowicza oraz Dariusza Szady Borzyszkowskiego z TVP3 Białystok Grand Prix przyznało Maciejowi Szupicy za ”Infiltration”, doceniając świetny warsztat i siłę ekspresji. Dodatkowo filmowiec wygrał lot balonem za najbardziej freestylowe podejście do niezależnej sztuki filmowej.

 I nagroda oraz Nagroda Publiczności trafiła do rąk Pawła Weremiuka za film ”Kartki”. Irek Prokopiuk dostał II nagrodę za historię o grasującej w polskich lasach wielkiej małpie, a nasz portal przyczynił się do nagrodzenia filmowca aż z Ełku – Sebastiana Kościuszko. Jury postanowiło też wyróżnić Bartka Tryznę z Michałowa, Bartłomieja Pierekitko z Zabłudowa i Zespół A Figa z Łap. A już w sobotę prezentacje konkursowe w ramach Podlaskiego Festiwalu Krótkich Filmów Niezależnych Żubroffka i koncert Dick4Dick!

https://www.bstok.pl/up/news/979_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/979_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/979_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/979_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/979_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/979_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/979_7.jpg

Reklama