Reklama

Droga wojewódzka na odcinku Łomża-Mężenin zostanie wyremontowana

Będzie szersza, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Ze ścieżkami dla rowerzystów, zatokami, chodnikami i bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. Umowę na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 679 podpisali w środę, 27 marca, Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku i Adam Poliński, członek zarządu realizatora inwestycji – firmy Unibep. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Marek Olbryś i radny Adam Wojciech Sekściński.


Przebudowa dotyczy niemal 27-kilometrowego odcinka DW nr 679 na odcinku Łomża-Mężenin. To najkrótsza droga z Łomży do Białegostoku. Mówił o tym wicemarszałek.

– Jest to droga bardzo zdewastowana, na jej remont czekano od ponad 10 lat. Myślę, że będzie ona najszybszą, najkrótszą i najbardziej bezpieczną drogą łączącą Łomżę ze stolicą województwa. To wspaniały dzień dla mieszkańców miejscowości, które są położone wzdłuż niej – podkreślił Marek Olbryś.

Bezpieczeństwo i nowoczesność

Przebudowa będzie dofinansowana z Funduszu Europejskiego dla Polski Wschodniej 2021-2027.  Jej całkowita wartość, łącznie z projektem i wykopami, to niemal 300 mln zł. Jak dodał wicemarszałek – „to największa drogowa inwestycja w subregionie łomżyńskim”.

Radny wojewódzki Adam Wojciech Sekściński zaznaczył, że to przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie osobiste starania i zaangażowanie marszałka Artura Kosickiego, przewodniczącego Komisji ds. Polski Wschodniej. Docenił również w tym zakresie przedstawicieli polskiego rządu.

– Gdyby nie ich udział tej drogi, ale i wielu innych inwestycji, by zwyczajnie nie było – spuentował.

A byłaby to duża strata, bo jak zapewniał starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski, czekają na nią wszyscy mieszkańcy powiatu łomżyńskiego.

– Dzięki temu będziemy mogli jeździć trasą dobrą, nowoczesną, a przede wszystkim bezpieczną – mówił.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama