Reklama

Jeszcze więcej pieniędzy na przedsięwzięcia mniejszości narodowych i etnicznych

Blisko 900 tys. zł. z budżetu województwa wesprze festiwale, publikacje, działania edukacyjne i inne inicjatywy w obszarze działalności mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego. O przyznaniu dofinansowania blisko 70 organizacjom z regionu zdecydował zarząd województwa na posiedzeniu zarządu w piątek, 22 marca.


Pierwotny budżet konkursu ofert w tym obszarze zaplanowano na 800 tys. zł. Decyzją zarządu województwa został zwiększony do blisko 900 tys. zł, co pozwoli wesprzeć jeszcze więcej inicjatyw. 

– To bardzo ciekawe przedsięwzięcia prezentujące kulturę i tradycję zamieszkujących nasz region mniejszości narodowych i etnicznych. Wychodzimy z założenia, że należy takie działania wspierać w jak najszerszym zakresie, pielęgnując w ten sposób różnorodność kulturową naszego regionu – mówił marszałek Artur Kosicki.

Z ponad 90 złożonych ofert do dofinansowania zakwalifikowano 69 projektów. Wśród nich znalazły się przedsięwzięcia takie jak „Białoruskie etnowarsztaty 2024”. Zajęcia zorganizuje Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży uczących się języka białoruskiego „AB-BA”. Na ten cel otrzyma 20 tys. zł.

Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej Tatarskiego Zespołu Taneczno-Wokalnego Buńczuk zaplanowała Fundacja Tatarskie Towarzystwo Kulturalne. Wsparcie tej inicjatywy wynosi 40 tys. zł.

Natomiast Stowarzyszenie Litwinów w Polsce za otrzymane 10 tys. zł. zorganizuje Jarmark Folklorystyczny – Zielna.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama