Reklama

”Droga” już czeka

  Dzieci i dorośli mieli wiele radości z otwarcia wielkanocnej zagrody ustawonej w centrum Białegostoku przez Stowarzyszenie ”Droga”. Pięknie wykonane ozdoby świątecznego stołu, pocztówki, świece, a po drugiej stronie żywe gęsi i króliki przypominają, że Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami.

  Chyba już wszyscy przyzwyczailiśmy się, że dwa razy do roku w centrum miasta można zobaczyć żywe zwierzęta, kupić za symboliczne datki wspaniałe upominki czy wziąć udział w loterii, w której nie ma przegranych. Bo nie wygrana jest najważniejsza, a pomoc ubogim dzieciom, zwłaszcza tym żyjącym z dala od miast, internetu, często w tzw. wsiach po PGR-owskich.

  O. Edward Konkol pamięta właśnie o takich dzieciach i ich rodzinach. Dlatego w tym roku po raz kolejny oprócz przygotowania kilku tysięcy świątecznych paczek zamierza przekazać na wieś pary kur, króliki czy młode kózki żeby ludzie nie tylko mieli piękne Święta, ale też coś co zostanie i wzbogaci ich domowe menu na dłużej. Dobrą tradycją jest także udzielanie wsparcia Stowarzyszeniu przez kolejnych prezydentów Białegostoku.

https://www.bstok.pl/up/news/1131_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1131_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1131_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1131_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1131_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1131_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1131_7.jpg

Reklama