Czy personalizowane etui na telefon mogą być dobrej jakości?

Obudowa na telefon to świetne, uniwersalne akcesorium, które może uchronić nas przed sporymi wydatkami. Poszukując idealnego case’a, często kierujemy się tylko jego designem czy nadrukiem. Warto jednak pamiętać o tym, by wybrać produkt, który może pochwalić się świetnymi właściwościami ochronnymi.

Czy opłaca się kupować personalizowane etui na telefon?

Zakup etui, bez względu na wzór czy design, to rozsądna decyzja. To dodatkowa warstwa ochronna, która oddziela obudowę naszego urządzenia m.in. od ziarenek piasku, które mogłyby ją porysować, od ostrych przedmiotów, czy wreszcie od kamieni, czy żwiru, na który może upaść smartfon.

Analizując rynek, warto patrzeć nie tylko na nadruk, czy wersję kolorystyczną. Futerał na telefon przede wszystkim musi być mocny, solidny i należycie zaprojektowany. Pozorne błahostki, jak wzmocnione boczne ściany case’a, czy podwyższone ranty, mogą być o wiele ważniejsze, niż design. Dlaczego?

Najprościej zobrazować to na przykładzie. Kupione z anonimowego źródła etui, które ma np. logo naszego ulubionego zespołu, będzie wyglądać świetnie, jednak jest dość prawdopodobnym, że na tym jego właściwości się skończą. Złe dopasowanie czy niska jakość wykonania mogą skutkować tym, że w razie upadku, telefon i tak złapie pajączka i konieczna będzie wizyta w serwisie.

Czy zakup etui się opłaca?

Tak. Przemawia za tym zresztą bardzo prosta kalkulacja: za profesjonalne etui na telefon od firmy 3mk.pl zapłacimy nie więcej niż 119 złotych (choć producent ma też w ofercie wiele tańszych case’ów ochronnych). Koszt wymiany stłuczonej tylnej ściany obudowy we flagowym smartfonie wybranego producenta zwykle przekracza 1500 złotych. Różnica jest więc znacząca.

Reklama

Co więcej, takie etui na telefon Huawei lub dowolnego innego producenta zostało stworzone specjalnie z myślą o konkretnym urządzeniu, na przykład Mate 30 Pro czy P40. Oznacza to, że użytkownik nie musi martwić się o to, czy case będzie idealnie chronił np. przyciski regulacji głośności, wyspę foto, czy maskownicę.

By zwiększyć szanse urządzenia w razie upadku, najlepsi producenci, jak 3mk, swoje badania opierają na wojskowej procedurze Military Grade. Jeśli wybrany case spełnia np. standard MIL-STD-810G 516.7, to oznacza to, że w czasie testów case przetrwał 26 rzutów na twarde podłoże z wysokości 122 cm. Rozwinięciem tej normy jest standard Absorber, który chroni smartfony przy upadku nawet ze 175 cm!

Kolejnym przykładem nowoczesnej technologii, która ma zwiększyć wytrzymałość urządzenia, są na przykład pokrowce na smartfony Apple, które mają w składzie satynę. Wykazuje ona właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu użytkownik ma o wiele lepszy, bardziej pewny „chwyt” komórki.

O czym warto pamiętać przed zakupem etui ochronnego?

Bez wątpienia warto rozpocząć od dokładnej analizy rynku i wybrania takiego case’a, który w możliwie jak największym stopniu będzie spełniał nasze oczekiwania. Można zdecydować się zarówno na wersję z nadrukiem, jak i utrzymane w ciekawych wersjach kolorystycznych etui z serii Matt Case.

Jeśli pracujemy w niebezpiecznych warunkach lub po prostu mamy już swoje doświadczenia z upadkiem urządzenia na twarde podłoże, to warto przemyśleć zakup dodatkowo wzmocnionej konstrukcji z serii Armor Case, która może pochwalić się zabezpieczonymi narożnikami. Warto podejść też do bezpieczeństwa smartfona w sposób kompleksowy — w parze z etui, warto też kupić dedykowane szkło ochronne lub folię.