Reklama

Co warto wiedzieć przed podjęciem pracy dla opiekunek w Niemczech?

Oferty pracy w opiece w Niemczech coraz gęściej obrastają rynek, a agencje opiekunek wraz z nimi. Wyjazd do Niemiec w celu podjęcia pracy dla opiekunek w Niemczech jest bardzo obiecujący, bo już na jednym zleceniu można zarobić przyzwoitą ilość pieniędzy. Jednak zanim zdecydujemy się na ten krok, warto jest się do niego wcześniej przygotować.

Na czym właściwie polega praca dla opiekunek w Niemczech?

Przeglądając oferty pracy w opiece w Niemczech musimy mieć na względzie fakt, że każda z nich wywodzi się od osoby starszej i schorowanej. Na ogół obowiązki opiekunki sprowadzają się do prowadzenia gospodarstwa domowego, pomocy przy higienie i ubieraniu, wstawaniu i siadaniu, gotowaniu czy robieniu zakupów. Czy obowiązków jest więcej czy mniej, zależy od chorób, jakie towarzyszą seniorowi i jego stopnia mobilności. Jeśli jesteś osobą empatyczną, wrażliwą na potrzeby innych i potrafisz czerpać satysfakcję z niesienia pomocy słabszym, najprawdopodobniej jest to praca dla Ciebie.

Chcę zostać opiekunką – co dalej?

Postanowiłaś – na pewno chcesz podjąć pracę dla opiekunek w Niemczech. Jednak jak znaleźć atrakcyjną i jednocześnie uczciwą ofertę? Jak w ogóle zacząć? Gdzie zgłosić chęć wyjazdu?

Rozwiązanie jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz na stronie jednej z agencji, np. Veritas. Wszystkie oferty pracy w opiece w Niemczech, które znajdują się na naszej stronie, zostały stworzone na podstawie ankiet, które rodzina podopiecznego musi uzupełnić. Dzięki temu opiekunka świadomie wybiera konkretną ofertę i wie, jakich warunków na miejscu się spodziewać. W Veritasie oferty pracy w opiece w Niemczech zawierają wynagrodzenie w zakresie od 1600 do nawet 2000 euro. Wszystkie stawki są podawane w netto na miesiąc.

Gdy już zgłosisz chęć wyjazdu z agencją, z pewnością zostaniesz poproszona o uczestnictwo w rozmowie kwalifikacyjnej. Dzięki niej poznamy się lepiej nawzajem, a rekruter na podstawie Twoich umiejętności określi, na którym zleceniu będziesz czuła się najlepiej. Przed rozmową sprawdź, czy Twoje CV jest aktualne. Nie przerysowuj rzeczywistości i nie dopisuj doświadczeń czy umiejętności, których nie posiadasz. Takim podejściem zaszkodzisz przede wszystkim samej sobie. Prawda zawsze prędzej czy później wyjdzie na jaw i trzeba będzie się tłumaczyć z niekompetencji.

Na co dzień w pracy dla opiekunek w Niemczech…

Gdy już przybędziesz do rodziny podopiecznego, nie zwracaj się do nich na „ty”. W Niemczech jest to uznawane za niekulturalne. Propozycja przejścia na „ty” zawsze musi wyjść od osoby starszej. Dopóki taka propozycja się nie pojawi, zwracaj się do wszystkich, używając formy grzecznościowej „Pan/Pani”.

Jeśli się zdarzy, że opiekunka wraz z podopiecznym zostanie zaproszona w gości, pod żadnym pozorem nie powinna się spóźnić na spotkanie. Niemcy są uczuleni na punkcie punktualności. Dobrze jest też przynieść ze sobą jakiś drobiazg, prezent dla gospodarzy, wyrażając w ten sposób podziękowanie za zaproszenie.

Wiesz już mniej więcej, jak wygląda praca dla opiekunek w Niemczech i jak postępować na miejscu zlecenia. Jeśli nadal jesteś zainteresowana tego typu pracą, zgłoś się do nas telefonicznie lub przez formularz na stronie: Praca dla opiekunek w Niemczech.

Reklama