Reklama

CLJ U-17: PIERWSZY MECZ O BRĄZ NIE DLA BIAŁOSTOCZAN

W sobotę (03.06) juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok ulegli Zagłębiu Lubin 0:4 w pierwszym spotkaniu dwumeczu o brązowe medale Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Bramki dla lubinian zdobyli Reguła, Droździk, Nowogoński i Gregorski.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca drużyny juniorów młodszych, Przemysława Papiernika. – Nie jesteśmy oczywiście zadowoleni z samego rezultatu. Trudno mówić dobre rzeczy przegrywając 0:4, ale paradoksalnie zagraliśmy dzisiaj na naszym średnio-wysokim poziomie. Jestem zadowolony z chłopaków. Musimy jednak brać pod uwagę, że zmierzyliśmy się dzisiaj z bardzo silnym przeciwnikiem. Zagłębie po prostu górowało nad nami w niektórych aspektach gry. Chciałbym głównie wspomnieć o finalizacji, która jest naszą piętą achillesową w tym sezonie. Wynik wskazuje, że było łatwo dla Zagłębia, ale tak na pewno nie było. Staraliśmy się przeciwstawić lubinianom, zdobyć bramkę, ku czemu mieliśmy kilka naprawdę świetnych okazji, ale po prostu nie strzeliliśmy. Ogólnie nie strzelamy, mamy z tym problem. Traktujemy to jako wyzwanie, ciągle podczas treningów staramy się nad tym pracować. Co do Zagłębia, to gospodarze zagrali dzisiaj bardzo wyrachowany mecz. To przeciwnik bardzo silny, dobrze grający w piłkę, a do tego wszystkiego widać dobre przygotowanie motoryczne. Sam udział w tym dwumeczu traktujemy jako nagrodę, co powiedziałem chłopakom. Tutaj mierzymy się z zupełnie innym poziomem niż w lidze. To jest dla nas nagroda za dobry sezon oraz ciężkie treningi. Chłopcy bardzo się starali, za co zostali nagrodzeni w ten właśnie sposób. Wiadomo, ze nikt nie jest zadowolony po porażce, szczególnie zawodnicy, ale mamy jeszcze jeden mecz – powiedział opiekun Żółto-Czerwonych.

Jakie nastroje panują w szatni po pierwszym starciu z „MIedziowymi”? Jak podopieczni trenera Papiernika podejdą do spotkania rewanżowego? – Do tego meczu podchodzimy z nadziejami na to, że znowu się czegoś nauczymy. Czy odrobimy? To na pewno jest trudne, ale będziemy w to wierzyć. Piłka pisze różne scenariusze. Tak jak wspomniałem – to jest dla nas nagroda. Może to dziwnie zabrzmi, ale dzisiejszy mecz napawa optymizmem. Nie mówię tego w kontekście odrobienia strat, ale w kontekście rozegrania w środę dobrego meczu oraz zmiany wizerunku po pierwszym spotkaniu. Dzisiaj chłopcy naprawdę dali z siebie maksimum. Dla nas to jest nowość. Do tego naturalna murawa, na której nie mamy możliwości codziennych treningów. Nie jest to jednak usprawiedliwienie. Musimy pogratulować Zagłębiu, które w pewnych aspektach było po prostu lepsze i wykorzystało swoje okazje. My tego nie zrobiliśmy, stąd taki wynik. Nie jesteśmy jednak niepocieszeni ze względu na naszą złą grę, ponieważ sama gra nie była zła. Graliśmy dobrze. Po prostu przeciwnik wykorzystał swoje sytuacje, a my nie – mówił szkoleniowiec Jagi.

Drugie spotkanie rywalizacji o 3. miejsce Mistrzostw Polski CLJ U-17 zostanie rozegrane w środę, 7 czerwca, o godz. 11:00 na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej 4 w Białymstoku.

Pierwsze spotkanie dwumeczu o brązowe medale Mistrzostw Polski CLJ U-17. Sobota, 3 czerwca, godz. 15:00.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0).

Skład Jagiellonii: Suchocki – Kuczyński, Rusiłowicz (K), Koj, Leopold (Kosmalski 78′), Mazurek, Cholewa (Reterski 60′), Kozłowski, Chilmon (Jaroszuk 53′), Drygiel, Rybak.

Reklama

Reklama