Reklama

Bojanusy dla uczniów „Wety”

Statuetki Uczniów Mistrza Bojanusa trafiły w czwartek 21 marca do rąk wyróżniających się uczniów Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży. Wręczała je dyrektor placówki Bogumiła Olbryś wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których był m.in. wicemarszałek Marek Olbryś.


W tym roku motywem przewodnim gali „Bojanusów” w ZSWiO  była „Lalka”. Fragmenty powieści Bolesława Prusa i opartego na niej serialu Telewizji Polskiej z lat 70. ubiegłego wieku z Małgorzatą Braunek w roli Izabeli Łęckiej, Jerzym Kamasem jako Stanisławem Wokulskim i Bronisławem Pawlikiem w roli Ignacego Rzeckiego, wprowadzały nagrody w kolejnych kategoriach. Uczniowie „Wety” wcielili się  w głównych i drugoplanowych bohaterów tak udanie, że po zakończeniu inscenizacji zasypani zostali podziękowaniami i gratulacjami.

– Gratulację chcę przekazać nominowanym i zwycięzcom. Jestem pod ogromnym wrażeniem spektaklu artystycznego. Piękne sceny, rewelacyjne talenty teatralne i muzyczne. Zapraszam młodzież „Wety” do udziału w uroczystościach miejskich – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, a starosta Lech Marek Szabłowski gratulował idei stworzenia nagród, które mogą być inspiracją dla wszystkich uczniów.

Z udziałem wicemarszałka Marka Olbrysia, prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, starosty  Lecha Marka Szabłowskiego, przedstawicieli zaprzyjaźnionych ze szkołą instytucji, organizacji i firm, rozdanych zostało tym razem 14 statuetek. Otrzymali je uczniowie najlepiej radzący sobie z przedmiotami ogólnokształcącymi jak matematyka, język polski czy języki obce, ale też z tymi wyróżniającymi placówkę jak weterynaria, technologia żywności, agrobiznes, architektura krajobrazu czy przemysł mody. Uzupełniają zestawienie także kategorie niezwiązane ściśle z programem kształcenia.

– Nie każdy osiągnie mistrzostwo w dziedzinie np. nauk ścisłych, ale każdy może zaistnieć  w dziedzinie aktywności społecznej, sportowej, artystycznej czy koleżeńskości. Jestem dumna z uczniów i zespołu szkoły – dodała dyrektor Bogumiła Olbryś.

Uczniowie „Wety” doceniają wyróżnienia.

– Lubię myśleć kreatywnie, podoba mi się szycie. Chciałam też tworzyć coś dla siebie. Jestem z siebie dumna. Dwa lata nie poszły na marne. Chciałabym też  rozwijać się w kierunku projektowania albo krawiectwa – przyznała Oliwia Chrapowicz, laureatka „Bojanusa”.

Motywy z „Lalki” nie były jedynymi akcentami artystycznymi gali w „Wecie”. Tańce ludowe zaprezentowała też młodzież współpracująca z Zespołem Pieśni i Tańca „Łomża” Regionalnego Ośrodka Kultury.

fot.: Justyna Mocarska-Kieca, Maciej Gryguc
tekst: Maciej Gryguc

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama