Akweny pod czujnym okiem suwalskich policjantów

Akweny pod czujnym okiem suwalskich policjantów

Data publikacji 30.06.2022

Dzielnicowi z suwalskiej komendy regularnie kontrolują akweny. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na niestrzeżone kąpieliska i plaże. Przypominają, korzystającym z uroków Suwalszczyzny, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Wakacje, to czas wyczekiwany nie tylko przez dzieci i młodzież, ale także przez dorosłych, którzy w tym czasie planują urlopy. Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu oraz turystom odwiedzającym Suwalszczyznę jest priorytetem policjantów. Dzielnicowi systematycznie  kontrolują tereny wokół akwenów i sprawdzają czy wypoczywający bezpiecznie spędzają czas nad wodą. Zwracają szczególną uwagę na niestrzeżone kąpieliska i plaże. Dla mundurowych to też dobra okazja, aby przypomnieć wypoczywającym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Ostrzegają najmłodszych przed zagrożeniami, które mogą na nie czyhać oraz informują o sposobie ich unikania.
Jeziora to idealne miejsca na wypoczynek. Należy jednak pamiętać, że woda to żywioł. Dlatego też, korzystając z jej uroków, nie zapominaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk,
  • zwracajmy uwagę na warunki atmosferyczne,
  • nigdy nie kąpmy się po spożyciu alkoholu,
  • nie przeceniajmy swoich możliwości i umiejętności pływackich,
  • zwracajmy uwagę na dokumenty i przedmioty wartościowe.

Niech „Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą”!

Źródło: Podlaska Policja

Reklama