Reklama

70 lat Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego

Były gratulacje, podziękowania, odznaczenia i medale dla osób zasłużonych. Jubileusz szpitala wojewódzkiego zgromadził we wtorek, 12 września, w Operze i Filharmonii Podlaskiej wielu znakomitych gości. Okolicznościowy grawerton w imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego dyrektorowi placówki Cezaremu Nowosielskiemu wręczył Marek Malinowski, członek zarządu. Swoje podziękowania złożyli także m.in. radni wojewódzcy z wiceprzewodniczącym Sejmiku Łukaszem Siekierko na czele.


Grunt to kadra

Szpital to przede wszystkim pracujący w nim ludzie. Wojewódzki zatrudnia 1,2 tys. osób, w tym prawie 600 pielęgniarek i położnych oraz ponad 400 lekarzy. Maciej Olesiński, dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, podkreślał, jak ważną rolę na mapie zdrowotnej naszego województwa oni pełnią. W podobnym tonie wypowiadał się wiceprzewodniczący sejmiku województwa Łukasz Siekierko. Jak dowodził, w szpitalu ­– owszem – ważna jest infrastruktura i sprzęt. Ale nic nie zastąpi empatycznej, wykwalifikowanej kadry.

– Przez 70 lat bardzo wiele osób dołożyło swoją cegiełkę do tej jednostki. W szpitalu najważniejsi są ludzie i dlatego w tym miejscu jeszcze raz serdecznie państwu dziękujemy – powiedział.

Z kolei senator Marek Komorowski podsumował, że dziś nie wyobraża sobie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego bez Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku.

W ramach obchodów prof. Anatol Panasiuk, lekarz kierujący Oddziałem Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Wewnętrznych wygłosił wykład o sztucznej inteligencji w medycynie. Całość zwieńczył występ zespołu „Zimne dranie”.

We wtorkowym spotkaniu udział wzięli m.in. parlamentarzyści z regionu, przedstawiciele administracji rządowej, wojewódzcy radni, duchowieństwo, reprezentanci uczelni medycznych, dyrektorzy szpitali i inne osoby związane z podlaską służbą zdrowia.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Duszyński/W.Wojtkielewicz (Polska Press)

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama