Reklama

Białostoczanie w finale I PP w Szabli w Katowicach

Do rywalizacji na szermierczych planszach powrócili także zawodnicy szablowi. Pierwszym turniejem w tej broni był, zorganizowany przy wsparciu Krajowej Grupy Spożywczej właściciela marki Polski Cukier, Puchar Polski juniorów młodszych, rozegrany w niedzielę w Katowicach.

Zadowolona z siebie może być zwyciężczyni zawodów dziewcząt, Amelia Ostrowska (UKS Akademia Szermierki Lublin), która nie miała tego dnia równych sobie. Lublinianka przeszła przez turniej jak burza uzyskując w rundzie grupowej komplet zwycięstw i pierwsze rozstawienie do eliminacji bezpośrednich, w których nie pozwoliła żadnej swojej przeciwniczce zdobyć więcej niż 9 punktów. Tyle właśnie razy udało się trafić Amelię w walce finałowej  jej imienniczce, Amelii Siwek z TMS Zagłębie Sosnowiec. Skład podium uzupełniły Julia Mikulska-Bąk (UKS Hajduczek Olsztyn) Maja Konecka O.Ś. AZS Poznań.

Zwycięzcą zawodów szablistów został jedyny zagraniczny zawodnik biorący udział w turnieju – Czech Lumir Kral. W walce finałowej pokonał on reprezentanta UKS 13 Białystok -Szymona Dąbrowskiego 15:12. W półfinale pierwszego w tym sezonie Pucharu Polski U-17 w szabli znaleźli się jeszcze Krzysztof Więch (UKS Szabla Ząbki) i Wiktor Lewkowski (UKS 13 Białystok).

Reklama