Reklama

Ogród stylowy i elegancki – oto najprostszy sposób, abyś cieszył się nim w nadchodzącym sezonie

Przemyślana i dobrze dobrana aranżacja ogrodu ma tak samo istotne znaczenie, jak aranżacja wnętrza naszego domu. Zarówno w domu, jak i w ogrodzie chcemy czuć się przecież dobrze i po prostu „u siebie”. Poza tym spójność pomiędzy charakterem wnętrza domu oraz jego otoczeniem to dowód na naszą konsekwencję i świadomość stylu. Jeśli chcesz zatem, aby Twój ogród był tak, jak i dom, elegancki i stylowy, wystarczy, że zastosujesz się do kilku podstawowych zasad.

Zastanów się, jaka myśl towarzyszyła Ci podczas urządzania domu i zastosuj ją także w przypadku ogrodu

Urządzając wnętrze naszego domu najczęściej chcemy uzyskać efekt przytulności, ciepła, ale i wysokiej estetyki oraz elegancji. Dlaczego taki nie może być także nasz taras i cały ogród? Wiosną i latem przenosisz swój salon do ogrodu? Spraw zatem, abyś i tam odczuwał komfort przytulności, odpoczynku i prawdziwego relaksu w stylowym i gustownie zaaranżowanym otoczeniu.

Zadbaj o spójne wykończenie wszystkich elementów decydujących o charakterze domu i jego otoczenia

Możliwości w zakresie uzyskania efektu harmonii pomiędzy wystrojem wnętrza domu oraz jego otoczenia determinowane są niestety często przez zasobność naszego portfela. Jednak mimo ewentualnych ograniczeń w tym zakresie, warto postarać się o spójność pomiędzy poszczególnymi elementami domu i ogrodu. Chodzi o to, abyś wychodząc na taras miał silne odczucie i pewność, że wciąż jesteś w swoim domu. Aranżacja ogrodu jest niezmiernie istotnym i integralnym elementem wykończenia domu, powinna być zatem całościowa i jak najprecyzyjniej wkomponowana zarówno w elewację, architekturę, bryłę, jak i wystrój całego domu.

Meble do salonu wybierasz z uwagą i zaangażowaniem? Tak samo zrób w kwestii mebli do ogrodu

Jeśli chcesz, aby Twój ogród był elegancki i stylowy, powinieneś starannie dobrać między innymi meble, które umieścisz na tarasie lub patio. Wybierając meble ogrodowe zazwyczaj kierujemy się ich funkcjonalnością, trwałością, odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Jednak dla efektu harmonii wystroju i elegancji, równie dużą wagę powinieneś przywiązać do estetyki i stylu wybieranych mebli. Zastanów się, jak będzie komponować się z całością duży, wygodny narożnik ogrodowy z wieloma miękkimi poduszkami. A może ogrodowa sofa z baldachimem najlepiej odda charakter wnętrza domu? Jeśli postawiłeś na klasykę, zastanów się nad stołem i krzesłami, może z drewna? Jeśli natomiast Twój dom to przede wszystkim ostoja, miejsce odprężenia i pielęgnowania życia rodzinnego, może warto pomyśleć o wygodnych leżakach i uroczej huśtawce?

Niezależnie na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, pamiętaj, że kluczem do stylowej i eleganckiej aranżacji ogrodu jest harmonia wykończenia pomiędzy domem, a jego otoczeniem. Jeśli poszukujesz niebanalnych inspiracji w tym zakresie, wejdź po prostu na . http://homegarden.com.pl/