Reklama

Karol, podopieczny Fundacji Mam Marzenie spełnił swoje marzenie i pojechał na mecz Chelsea Londyn

14-letni Karol, podopieczny białostockiego oddziału Fundacji Mam Marzenie, jest wielkim fanem drużyny piłkarskiej Chelsea Londyn. W maju spełniło się jego największe marzenie – chłopiec na żywo zobaczył mecz swojego ukochanego zespołu. Karol spotkał również trenera drużyny, Guusa Hiddinka, z którym zrobił sobie zdjęcie i dostał od niego autograf.

Fundacja Mam Marzenie spełnia pragnienia dzieci w wieku 3 – 18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. W maju wolontariuszom białostockiego oddziału fundacji udało się spełnić marzenie 14-letniego Karola, który jest wielkim fanem piłki nożnej, a jego ulubionym klubem jest Chelsea Londyn. Chłopiec w połowie maja wraz z tatą poleciał do Londynu i zobaczył na żywo mecz swojej drużyny!

– Karol wraz z kibicami dopingował piłkarzy i świetnie bawił się. Uśmiech nie schodził mu z twarzy podczas wizyty na stadionie – mówi Marta Sasimowicz, wolontariuszka białostockiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Po meczu chłopiec spotkał trenera drużyny, Guusa Hiddinka, z którym zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie. Hiddink dodatkowo złożył autograf w książce Karola o Chelsea F. C., którą chłopiec miał przy sobie.

Dodatkowo podczas pobytu w Londynie, Karol zwiedził miasto i zobaczył m.in. Buckingham Palace, wieżę zegarową Big Ben oraz Westminster Abbey.

Spełnianie marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie nie byłoby możliwe bez wsparcia osób o wielkim sercu. Tak jak w przypadku marzenia Karola, które udało się spełnić dzięki pomocy: Tomasza Wolskiego, Mateuszowa Galewskiego, Łukasza Lipiec, Leszka Banaszak, Doroty Zimnoch, Urszuli Wardzińskiej, Pawła Sawickiego wraz z Przyjaciółmi; Koła Naukowego Prawa Sportowego UwB, I LO w Białymstoku oraz dzięki wsparciu anonimowego sponsora.

Działalność Fundacji Mam Marzenie w całości opiera się na zasadach wolontariatu. Dzięki energii i zaangażowaniu wolontariuszy w całej Polsce od początku działalności Fundacji spełniono już ponad 6 500 marzeń. Wszyscy zainteresowani wolontariatem oraz wsparciem fundacji mogą odwiedzić www.MamMarzenie.org, gdzie znajda informację jakie marzenia wciąż czekają na spełnienie oraz w jaki sposób można pomóc fundacji. https://www.bstok.pl/up/news/3109_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/3109_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/3109_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/3109_4.jpg