Zawodnik KS Wschód Mistrzem Polski Młodzików

W Swarzędzu odbyły się X Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Startowało 225 zawodników z 48 klubów z całej Polski, stoczono 393 pojedynki, gdzie ponad połowa zakończyła się położeniem przeciwnika na łopatki. Obecność na turnieju uświetnił Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Pan Andrzej Supron oraz brązowa medalistka z Pekinu w zapasach kobiet Agnieszka Wieszczek – Kordus.

Bezkonkurencyjny w kategorii 41kg okazał się Szymon Godun z KS Wschód wygrywając trzy mocne pojedynki z najlepszymi zawodnikami w swojej kategorii ( trzech jego przeciwników walczyło o brąz i dwóch je zdobyło ), aby w finale zawalczyć w ubiegłorocznym Mistrzem Polski Młodzików. Finałowa walka stała na wysokim poziomie i odbywała się w szybkim tempie, nie było żadnej pasywności przeciwników. Ostatecznie na pełnym dystansie Szymon zwyciężył 4:2 zdobywając tytuł Mistrz Polski Młodzików.

Jego brat Nikodem dwukrotnie sięgał po tytuł Mistrza Polski Młodzików. Na mistrzostwach walczyli jeszcze Mustafa Chalaschev zdobywając piąte miejsce w kategorii 57kg oraz Filip Wnorowski który uplasował się na 10 miejscu w kategorii 52kg. Ponadto brązowym medalistą w kategorii 85kg został Mikołaj Carewicz z klubu UKS Feniks Krynki w kategorii 85kg.

W Wałbrzychu na Pucharze Polski Juniorów w stylu klasycznym brązowy medal wywalczył Islam Elbiev w kategorii 87kg.

Artykuł Zawodnik KS Wschód Mistrzem Polski Młodzików pochodzi z serwisu Podlaski Sport.