Reklama

EastRobo 2021. Zmagania robotyków już w tę sobotę na Politechnice Białostockiej

EastROBO to pełna emocji rywalizacja konstruktorów robotów i wspaniała zabawa! Podczas turnieju można nawiązać wiele kontaktów, a także rozpocząć przygodę z robotyką. Zawody, rozgrywane już od 2012 roku, przyciągają na Politechnikę Białostocką pasjonatów robotyki i technologii, którzy rywalizują o tytuł najlepszego konstruktora robotów zbudowanych z klocków LEGO®. To największa impreza robotyczna w Polsce północno-wschodniej!

W turnieju udział wezmą drużyny złożone ze studentów lub uczniów szkół średnich. Zawody są otwarte dla widzów i kibiców, którzy na miejscu mogą obserwować różnego rodzaju roboty i urządzenia autonomiczne, a także poczuć niezwykłe emocje towarzyszące rozgrywkom. Roboty będą pojedynkować się matach, a także ścigać na wyznaczonych torach.

W ramach tegorocznej edycji EastROBO rozegranych zostanie 10 oddzielnych konkurencji. Zawody rozpoczną się o 9:30. O godz. 10 przeprowadzone zostaną eliminacje Linefollower, LEGO Linefollower oraz faza grupowa Mini Sumo i LEGO SUMO, FreeStyle. O 10:30 odbędą się finałowe rozgrywki w konkurencjach Nano Sumo, Sumo i Mega Sumo. Od 14:30 – finały Linefollower Turbo, Linefollower oraz LEGO Linefollower. Od godz. 15 będzie można oddać głos na najlepszego robota w kategorii FreeStyle. Finałowa rywalizacja w kategorii Mini Sumo i LEGO Sumo rozpocznie się o 16:00.

Harmonogram zawodów EastROBO 2021

EastROBO jest serią zawodów robotyki organizowanych przez koło naukowe Mobilne Systemy Inteligentne. Studentów z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej wspierają sponsorzy i patroni medialni.

Zawody EastROBO 2021 odbędą się 20 listopada w holu Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej przy ul. Zwierzynieckiej 16. Początek o 9:30.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

źródło: Politechnika Białostocka
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Reklama