Reklama

Wyjazdy na ferie pod lupą drogówki

W weekend podlascy policjanci drogówki częściej kontrolowali pojazdy na drogach województwa podlaskiego. Wszystko z powodu rozpoczynających się ferii i związanych z nimi wyjazdami do miejsc zimowego wypoczynku. Mundurowi kontrolowali stan technicznych pojazdów, prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia pasażerów. W policyjnej akcji nie zabrakło mundurowych z grupy speed, którzy w sobotę w Białymstoku zatrzymali do kontroli bmw. Jego kierowca w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 89 kilometrów na godzinę. Mężczyzna miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z podlaskiej grupy speed zatrzymali w sobotę na Alei Niepodległości w Białymstoku bmw, którego 40-letni kierowca przekroczył prędkość o 89 km/h. Mężczyzna jechał z prędkością 159 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość 70 km/h. Badanie alkomatem wykazało ponad półtora promila alkoholu w jego organizmie. Obywatel Ukrainy to tylko jeden z przykładów weekendowej akcji policjantów drogówki, którzy wzmożonymi kontrolami pojazdów rozpoczęli tegoroczne ferie zimowe. W miniony weekend policjanci zatrzymali do kontroli 1454 pojazdy, ujawniając przy tym 820 przekroczeń prędkości.

Policjanci z KMP w Białegostoku także zatrzymali kierowców, którzy jechali powyżej pięćdziesięciu kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Pierwszym był 39-letni kierowca audi. Mężczyzna wpadł na policyjny radar wczoraj przed południem na osiedlu Piasta. Mieszkaniec Legionowa jechał z prędkością 109 km/h w miejscu gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”.  Za swoją jazdę odpowie przed sądem. Drugi z zatrzymanych to 33-letni białostoczanin, który wpadł na radar na Trasie Generalskiej tuż przed 18. Kierowca volkswagena przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h, także na „pięćdziesiątce”. 33–latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami. Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy.

Z kolei za jazdę na sądowym zakazie odpowiedzą kierowcy zatrzymani przez policjantów z Sejn i Moniek. We Frąckach policjant z sejneńskiej drogówki zatrzymał do kontroli hyundaia. Pojazdem kierował obywatel Białorusi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 16 kilometrów. Po sprawdzaniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że 44-latek od 2019 roku posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku z jazdą w stanie nietrzeźwości. Z kolei w Downarach wpadł 39-letni kierowca volkswagena, który ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów od 2020 roku. Badanie alkomatem wykazało, że 39-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W trakcie policyjnej akcji mundurowi nałożyli na kierowców 746 mandatów karnych, w 658 przypadkach zastosowali pouczenia, a 40 kierowców za swoje zachowanie na drodze odpowie przed sądem.

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole przez cały okres zimowych ferii.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama