Reklama

Rozpoczęły się „Podlaskie Ferie z kulturą”

Szeroki wachlarz warsztatów, wyjazdów, a także zajęć sportowych to wspólna oferta sześciu podlaskich instytucji kulturalnych dla dzieci na czas ferii zimowych. W poniedziałek, 23 stycznia ruszył pierwszy turnus „Podlaskich Ferii z kulturą”. Uczestników półkolonii dofinansowanych z budżetu województwa odwiedził w Podlaskim Instytucie Kultury (PIK) wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.


– Po raz pierwszy Samorząd Województwa Podlaskiego postanowił zaangażować wszystkie jednostki kultury do zorganizowania czasu wolnego w trakcie dwutygodniowych ferii. „Podlaskie Ferie z kulturą” dzielą się na dwa turnusy. Chcemy w ten sposób przybliżyć dzieciom ofertę kulturalną naszych jednostek – powiedział wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

W poniedziałkowy poranek przeczytał uczestnikom półkolonii w PIK bajkę „Wyprawa w kosmos”, a także odpowiedział na pytania dzieci. Na pamiątkę spotkania wręczył wszystkim upominki m.in. gry planszowe oraz zabawki.

Oprócz wicemarszałka swoją obecnością zaskoczyła najmłodszych także żółto-czerwona pszczoła, maskotka Jagiellonii Białystok, postać znana w regionie nie tylko dla kibiców białostockiego klubu.

Program  „Podlaskich Ferii z kulturą” jest dostosowany do potrzeb dzieci, ich zainteresowań oraz do konkretnych grup wiekowych.

– Przygotowane zajęcia nie tylko pozwalają wspaniale się bawić i miło spędzić ze sobą czas, ale też nabyć nowych umiejętności, odkryć coś nowego, przybliżyć się do kultury. Myślę, że po tych feriach dzieci chętniej będą brały udział w różnych innych zajęciach, które cyklicznie są organizowane przez instytucje kulturalne w regionie – mówiła Anastazja Popławska, współprowadząca warsztaty w ramach „Podlaskich Ferii z kulturą”.

W poniedziałek odbyły się m.in. gry i zabawy nastawione na aktywność ruchową. Poprowadzili je trenerzy Jagiellonii Białystok.

– To jest dopiero pierwszy dzień, a już bardzo dużo się działo. Mieliśmy fajne zabawy, a teraz jak przyszła Jagiellonia to też jest super. Bardzo mi się tutaj podoba – cieszyła się 9-letnia Marlena z Białegostoku.

W poniedziałkowym spotkaniu w PIK wzięła udział także dyrektor instytucji Barbara Bojaryn-Kazberuk i Agata Puchalska, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w urzędzie marszałkowskim.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama