Wygodne finansowanie z pożyczką na dowód

Możliwość otrzymania dodatkowej gotówki bez zbędnych formalności i zaświadczeń wydaje się być atrakcyjną opcją, dlatego wiele osób poszukuje takiej metody finansowania. Czy pożyczka na dowód jest łatwa do uzyskania?

Pożyczki na dowód w czasach wysokiej inflacji

Globalne badanie firmy IPSOS co miesiąc sprawdza, co najbardziej przejmuje obywateli 29 krajów świata na wszystkich kontynentach. Wśród tych 29 państw, to właśnie Polacy w październiku najbardziej przejmują się inflacją. Odpowiedziało tak aż 70% respondentów w Polsce, tymczasem średnia w całym badaniu to 42%. Wyprzedzamy nawet Argentyńczyków (66%) i Turków (52%).

Gwałtowna inflacja powoduje zwiększone zapotrzebowanie na pożyczki. Zaufanie do banków sprawia, że spore grono osób stara się o uzyskanie pożyczki właśnie z pomocą tych podmiotów. Banki czasem oferują produkt finansowy jakim jest pożyczka na dowód, ale poza dowodem osobistym liczą się również inne kryteria. Pożyczki oferowane w bankach cechują się znacznie większymi wymaganiami, dlatego pożyczkobiorcy muszą przygotować się na konieczność dokładnej weryfikacji i sprawdzenia zdolności kredytowej.

Okazuje się jednak, że taki produkt finansowy ma w swojej ofercie wiele firm pozabankowych. Pożyczki na dowód w firmach pożyczkowych są o wiele bardziej przystępne, co sprawia że wyróżnia je wyższa przyznawalność i krótsza procedura wnioskowania.

Reklama

Pożyczka na dowód może okazać się świetną alternatywą dla kredytu w banku, ze względu na możliwość otrzymania określonej kwoty w bardzo krótkim czasie. Pozabankowe pożyczki z reguły opiewają na mniejsze sumy, więc takie rozwiązanie nie jest dla wszystkich, jeśli jednak potrzeby finansowe danej osoby są mniejsze, a kluczowym czynnikiem jest czas, to taka pożyczka będzie idealnym rozwiązaniem.

Weryfikacja w BIK przy wnioskowaniu o pożyczkę

Szukając pożyczki, klienci często starają się wybrać rozwiązanie o jak najniższych wymaganiach. Pożyczki bez BIK są taką opcją, ponieważ wymagania dotyczące zdolności kredytowej są o wiele mniej restrykcyjne niż w bankach. Obecność w bazach BIK i BIG nie zawsze przekreśla skorzystanie z pożyczki. Nawet jeśli dochody są niskie, to jest szansa na znalezienie pożyczki rozłożonej na rozsądne raty. W niektórych przypadkach wymagania firm pożyczkowych są tak niskie, że z oferty mogą skorzystać także osoby z zaległościami finansowymi.

Jak działa weryfikacja przez dowód osobisty? Wystarczy przesłać skan dowodu lub przepisać z niego wymagane informacje, aby pomyślnie przejść przez całą procedurę. Oznacza to, że pożyczka na dowód wymaga zaledwie kilkunastu minut Twojego czasu na wypełnienie wniosku.

Pożyczka na dowód przez internet to bardzo dobre rozwiązanie, ze względu na wygodę, jaką cechuje się taki sposób finansowania. Nie trzeba przejmować się kosztami dojazdu do placówki i długą kolejką. Wystarczy wejść na stronę www pożyczkodawcy, złożyć wniosek i czekać na odpowiedź.