Kiedy polisa turystyczna może być niezbędna podczas wakacji

W trakcie wakacji chcemy wykorzystać czas wolny w jak najlepszy sposób. Jeśli zależy nam na pełni odpoczynku, najpierw musimy zapomnieć o wszelkich troskach, które mogą nas rozpraszać przez cały wyjazd. Dlatego ważne jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa. O wiele pewniej będziemy się czuć dzięki polisie turystycznej. Co warto o niej wiedzieć?

W jakich sytuacjach przyda się najbardziej?

Wybieramy różne kierunki podróży oraz formy odpoczynku. Jednak niezależnie od naszych preferencji, w każdym miejscu mogą nas spotkać nieprzyjemne niespodzianki. Z tego powodu warto mieć wykupione ubezpieczenie turystyczne, dzięki któremu odejmiemy sobie dodatkowych zmartwień związanych z przykrym wydarzeniem. Przykładowo taka polisa okaże się przydatna, kiedy:

  • zachorujemy i będziemy potrzebować pomocy lekarskiej;
  • spowodujemy wypadek;
  • zgubimy nasze rzeczy lub bagaże zostaną ukradzione;
  • planujemy uprawiać sport (amatorsko/ekstremalnie);
  • nasz lot zostanie znacznie opóźniony.

Każda z takich sytuacji wiąże się z pasmem następstw, które odbiją się na całym wyjeździe, dlatego należy być przygotowanym. Z zakresem polis od różnych towarzystw zapoznamy się w porównywarce ubezpieczeń turystycznych. Dzięki temu wybierzemy taką ofertę, która najbardziej odpowiada warunkom naszej podróży i jednocześnie usatysfakcjonuje nas swoją ceną.

Od czego zależy cena ubezpieczenia turystycznego?

Reklama

Przyglądając się różnym ofertom z polisami turystycznymi, zauważymy, że ich wyższa cena nie zawsze równa się szerokiemu zakresowi ochrony. Dlatego ważne jest, aby porównywać ze sobą nie tylko wysokości stawek, ale również dokładnie to, co pokrywają dane ubezpieczenia. Jednak warto wiedzieć, że cena takiej polisy będzie w dużej mierze zależeć od:

  • kontynentu i krajów, które planujemy odwiedzić;
  • czasu trwania podróży;
  • ilości osób, które chcemy objąć ubezpieczeniem;
  • ochrony, jakiej oczekujemy.

Pamiętajmy, że kwoty będą znacznie różnić się między sobą w innych towarzystwach ubezpieczeniowych. Z bardziej szczegółowymi informacjami zapoznamy się na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ile-kosztuje-ubezpieczenie-turystyczne.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Ubezpieczenie turystyczne możemy poszerzyć o dodatkowy zakres. Dużą popularnością cieszy się m.in. klauzula alkoholowa, która obejmuje zdarzenia, do których dochodzi podczas bycia pod wpływem trunków. Posiadając standardową ochronę, nie możemy liczyć np. na pokrycie kosztów związanych z wypadkiem, w którym braliśmy udział w stanie nietrzeźwym. Jeśli jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem polisy, warto także sprawdzić, czy towarzystwo określiło limit spożycia alkoholu, który obejmuje ubezpieczenie. Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę z tego, że poza zakresem polisy znajdują się zdarzenia spowodowane przez pijanych kierowców czy łamanie obowiązującego prawa w danym państwie.

Polisa turystyczna może obejmować również ochronę od COVID-19. Jeżeli będziemy posiadać takie ubezpieczenie, nie musimy martwić się o wszelkie koszty poniesione podczas trwania naszej kwarantanny w innym państwie, czyli związane np. z leczeniem, przedłużeniem pobytu czy wyżywieniem.