Reklama

Wydarzenia artystyczne w białostockim Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców

W ramach współpracy nawiązanej pomiędzy Podlaskim Oddziałem Straży Granicznej, a Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców gościliśmy studentów europeistyki. Była to już kolejna wizyta młodzieży z tej uczelni w naszym ośrodku. Opiekun grupy, Pan profesor dr. hab. Dariusz Niedźwiecki dbał o merytoryczny i edukacyjny aspekt spotkania. Młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się z przedstawicielami różnych kultur oraz przeprowadzić zajęcia integracyjno – artystyczne z cudzoziemcami. Podczas wspólnych spotkań jej uczestnikom towarzyszyły ciekawe rozmowy i dobra zabawa.


Kolejnym wydarzeniem był koncert polskiej piosenki aktorskiej. Studenci III roku Akademii Teatralnej w Białymstoku z wydziału aktorskiego i reżyserii wystąpili z emocjonującym i pełnym energii przedstawieniem. Po raz kolejny okazało się, że muzyka łączy ludzi. Cudzoziemcy przebywający w ośrodku bardzo licznie pojawili się na występie młodych artystów. Połączenie śpiewu, modulacji barwnych świateł oraz gry aktorskiej stanowiła efektowny i przejmujący obraz.


Przedsięwzięcia organizowane w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku wypełniają czas pobytu cudzoziemców i sprzyjają nawiązywaniu dobrych relacji między przedstawicielami różnych narodów.Podlaska Straż Graniczna

Reklama