Reklama

Wybrane zostały najpiękniejsze mieszkanki województwa

Julia Jakubiak, 21-letnia, jasnowłosa mieszkanka Starych Kupisk koło Łomży, zdobyła tytuł Miss Polonia Województwa Podlaskiego. Wśród jurorów konkursu, który odbył się w sobotę, 16 marca w sali Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, był wicemarszałek Marek Olbryś, a Województwo Podlaskie było jednym z głównych partnerów wydarzenia.


– Jak zwykle był to niezwykły wieczór wypełniony urodą, wdziękiem i ciekawymi osobowościami  mieszkanek województwa podlaskiego, potwierdzający, że są pod każdym względem wyjątkowe. Bardzo pasuje mi do tego wydarzenia użyte tu stwierdzenie, że piękno wewnętrzne emanuje na zewnątrz. Udowodniły to uczestniczki konkursu, które kształcą się, pracują, biorą udział w licznych działaniach na rzecz ludzi dotkniętych przez niełaskawy los czy dla innych istot i środowiska – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

W wyborach, które od lat organizuje Anna Kurządkowska-Kosińska, wzięło tym razem udział 20 uczestniczek w wieku od 18 do 26 lat. Ponad połowa to reprezentantki Białegostoku, ale były także kandydatki z Łomży, Suwałk, a także ze znacznie mniejszych ośrodków jak Michałowo, Miastkowo czy Surały. Nie było tym razem rywalizacji o tytuł Miss Polonia Nastolatek.   

 

– Nie mamy żadnych stałych wytycznych czy wzorców. Ważne by kandydatki biorące udział w castingach – rozpoczynaliśmy je już jesienią ubiegłego roku – nas zainteresowały swoimi pasjami, zaangażowaniem.  Mam zawsze nadzieję, że udział w konkursie odmienia ich życie na lepsze, pomaga w pokonywaniu słabości i lęków, przemienia dziewczyny w pewne siebie kobiety – podkreślała Anna Kurządkowska-Kosińska, która skierowała specjalne podziękowania dla marszałka Artura Kosickiego i wicemarszałka Marka Olbrysia oraz prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego za konsekwentne wspieranie konkursu.

Pracami jury, w którym zasiadali m.in. wicemarszałek Marek Olbryś, zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski czy laureatka poprzednich wyborów Ewelina Gutowska, kierowała Anna Rytel, twórczyni fundacji, która zajmuje się ważnymi inicjatywami społecznymi. Uczestniczki elekcji Miss Polonia 2024 brały czasie przygotowań udział w akcji „Bo piękno zaczyna się od zdrowia”, czyli kampanii promującej profilaktykę przeciwnowotworową – przede wszystkim cytologię i badanie piersi. Jak zapowiadały, będą to kontynuować w kolejnych miesiącach.   

– Wybór jak zwykle bardzo trudny. Wiadomo, że naszą Miss wyróżnia zaangażowanie – mówiła Anna Rytel.

Podczas gali kandydatki do tytułu prezentowały się w kilku odsłonach, m.in. jako „kobiety sukcesu”, w strojach ludowych czy sukniach ślubnych. Odpowiadały także na pytania prowadzących wieczór Ilony Januszewskiej i Piotra Kurządkowskiego o plany, marzenia. Prezentacje przeplatały filmy obrazujące kolejne etapy przygotowań.

Uwagę widzów przyciągały także zdobywczynie tytułów sprzed roku. Zadaniem miss województwa 2023 Lindy Filipkowskej (była w „Top 10” krajowego finału Miss Polonia podobnie jak Weronika Falkowska) było przekazanie korony następczyni. Wiele słów uznania usłyszała także ubiegłoroczna miss nastolatek Aleksandra Łada, która odniosła ogromne sukcesy w krajowym i światowym finale konkursu The Look of the Year.     

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama