Wybieramy ubezpieczenie OC – co wziąć pod uwagę?

Posiadanie ubezpieczenia OC to obowiązek każdego kierowcy. Bez niego żaden samochód nie może wyjechać na polskie drogi. Co wziąć pod uwagę wybierając polisę, aby wybrać właściwą w gąszczu propozycji rynkowych? Podpowiadamy.

Cena OC i renoma ubezpieczyciela

OC czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu. Wiele osób wychodzi więc z prostego założenia – skoro tak naprawdę nie ma znaczenia w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym wykupimy taką polisę to po co przepłacać? Jest w tym wiele prawdy, ale dość często zapomina się o jeszcze jednej, dość istotnej kwestii. Mowa tutaj o renomie danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego najbezpieczniej szukać pod tym względem kompromisu.

Wiele firm ubezpieczeniowych działa na polskim rynku już od wielu lat i dzięki temu cieszą się dużym zainteresowaniem, pomimo nie zawsze najniższych cen. Bardzo dużo osób po prostu przywiązuje się do konkretnej marki wypracowanej przez dane towarzystwo. Nic więc dziwnego, że w dużo mniejszym stopniu zwracają uwagę na cenę, a bardziej zależy im na tym, aby w razie sytuacji awaryjnej móc załatwić wszystkie formalności w placówce do której mają po prostu blisko.

Dodatkowa zniżka na AC

Jeśli ubezpieczenie OC to dla nas za mało i planujemy zakupić również AC to warto wcześniej sprawdzić czy w takim przypadku może przysługiwać nam konkretna zniżka. Bardzo często firmy oferują atrakcyjnie cenowo pakiety. Najlepiej w takim przypadku skorzystać z wyszukiwarek ubezpieczeń i wprowadzając konkretne parametry pojazdu oraz kierowcy można szybko uzyskać wgląd w informację o tym jaka firma może pod tym względem zaoferować jak najwięcej korzyści. Jeśli jednak nie interesuje nas Autocasco to alternatywną opcją jest tańsza forma dodatków, które mogą dotyczyć na przykład tylko uszkodzenia opon lub szyb.

Dodatkowe świadczenia

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych wychodzi z założenia, że kierowcy bardzo chętnie kupią OC z różnymi dodatkowymi świadczeniami. Nawet jeśli powoduje to niewielki wzrost ceny. Wśród najpopularniejszych świadczeń warto wymienić przede wszystkim Zieloną Kartę, która jest potrzebna przy wyjeździe samochodem za granicę. Pakiet assistance to także wartościowy dodatek do umowy ubezpieczeniowej. W razie wypadku, awarii lub kradzieży można otrzymać wsparcie w postaci na przykład samochodu zastępczego. Ze względu na różne ceny takich pakietów można z łatwością wybrać coś co będzie nam pasować, a przy tym istnieje szansa, że otrzymamy w gratisie zniżkę na sam zakup OC.