Reklama

Wspólne spotkania z okazji Święta Straży Granicznej

Już w minionym tygodniu (12.05.2023 r.) z okazji 32. rocznicy powstania Straży Granicznej na strzelnicy w miejscowości Klonownica koło Augustowa odbyły się VII Otwarte Zawody Strzeleckie. Zawody zostały zorganizowane przez Starostę Augustowskiego, Augustowski Klub Strzelecki Krechowiak oraz Placówkę Straży Granicznej w Augustowie. Uczestnicy zawodów, w sumie 13 drużyn reprezentujących  instytucje i  służby mundurowe powiatu augustowskiego, rywalizowały w strzelaniu z broni krótkiej i długiej z tak zwanym bocznym zapłonem. Nasi funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie drużynowo zajęli III medalowe miejsce. 


Z kolei jak wygląda i na czym polega służba w Straży Granicznej dowiedzieli się uczestnicy wielu spotkań zorganizowanych w tym czasie w komendzie oddziału i na placówkach Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Wczoraj, 16 maja 2023 r. funkcjonariusze Wydziału Organizacji i Promocji komendy oddziału w Białymstoku byli u dzieci z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi „Tekakwita” w Wasilkowie, a kilka dni wcześniej towarzyszyli podczas zwiedzania komendy oddziału dzieciom z Przedszkola Nr 48 „Bajkowa Kraina” w Białymstoku. Funkcjonariusze z Placówki SG w Czeremsze odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Radosnych Maluchów przy Szkole Podstawowej w Dubinach, a w Placówce SG w Nowym Dworze przebywali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czerwonce.


Na wszystkich spotkaniach jej uczestnikom zapewniono mnóstwo atrakcji. Nasi goście mieli okazję zapoznać się z zadaniami realizowanymi przez Straż Graniczną. Zaprezentowano im pojazdy i sprzęt służbowy wykorzystywany na co dzień do ochrony granicy państwowej. Wszyscy mogli zobaczyć i przymierzyć poszczególne elementy umundurowania, a także posłużyć się tarczką stop czy kajdankami. Mogli również wsiąść do pojazdu służbowego i na przykład usiąść za kierownicą quada. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psa służbowego. W trakcie pobytu w Krynkach dzieci z miejscowego Zespołu Szkół Samorządowych oprócz zwiedzenia placówki miały możliwość rozegrania meczu piłki nożnej na boisku znajdującym się przy placówce.Podlaska Straż Graniczna

Reklama

Reklama