Reklama

Wielofunkcyjne boisko w Czerwonce oficjalnie oddane do użytku

Wielofunkcyjne boisko w Czerwonce zostało wybudowane w ramach rządowego programu „Sportowa Polska”, który ma służyć rozwojowi lokalnej infrastruktury sportowej. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 2,5 mln zł. Kwota dofinansowania wyniosła niemal 1,8 mln zł.

– Dla nas jest bardzo ważne, żeby rozwijać tereny wiejskie. Robimy wszystko, żeby za tymi wielkimi chęciami w mniejszych ośrodkach szły możliwości, także infrastrukturalne. Nasza polityka będzie zmierzała w tym kierunku, by tereny wiejskie podnosić pod względem dostępności do tego typu obiektów – zapewnił Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki.

Jak zapowiedział, w ramach pilotażu programu tylko w tym roku powstanie 50 takich boisk, a docelowo w całej Polsce – ponad tysiąc.

Inwestycja w przyszłość

Kompleks, oprócz boiska lekkoatletycznego, zyskał bieżnię okrężną i prostą, bieżnie do skoku w dal i wzwyż, koło do rzutu dyskiem i pchnięcia kulą. Pośrodku znajduje się teren ze sztuczną trawą do gry w piłkę nożną.

– Jestem głęboko przekonana, że to boisko, które urzeka i jest piękne, nie tylko będzie służyło powrotowi dzieci do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, ale przyczyni się do przygotowania przyszłych mistrzów i wicemistrzów. A sport da im siłę, prawość, mądrość, uczciwość – mówiła Wiesława Burnos.

Gmina, co sportem stoi

Boisko ma charakter ogólnodostępny i nieodpłatny w szczególności dla dzieci, młodzieży, ale także dorosłych mieszkańców w okresie pozalekcyjnym.

– Ziściły się marzenia naszej szkolnej społeczności i społeczności lokalnej Czerwonki. Od dziś uczniowie i wszyscy chętni mieszkańcy będą mieli komfortowe warunki do uprawiania sportu – zaznaczyła Bożena Nakoneczna, dyrektor szkoły.

Wyraziła też nadzieję, że to miejsce stanie się także strefą wypoczynku, aby aktywnie spędzić czas, integrując się.

W Czerwonce kumulują się uczniowie z dwóch obwodów – Czerwonki i z dawnej szkoły w Wólce. Szkoła wcześniej została wyremontowana w środku, jak i z zewnątrz. Dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich przeszła też termomodernizację. Teraz całość ma bardzo nowoczesny charakter.

– Rzadko widuje się na wsi takie obiekty, cieszę się, że powstaje ich coraz więcej – zaznaczyła Bożena Nakoneczna.

W środowej uroczystości udział wzięli także m.in. poseł Mieczysław Baszko, Jan Zalewski – prezes Klubu Sportowego Podlasie Białystok, wicewojewoda Bogusława Szczerbińska, burmistrz Suchowoli Michał Matyskiel, duchowni, lokalni samorządowcy oraz przedstawiciele placówek edukacyjnych.

Anna Augustynowicz
fot.: Krzysztof Łapiński

Reklama