Wejście smoka. Z Dojlid

Na inaugurację Lotto Superligi nasz zespół wygrał w Toruniu z Energą KTS-em 3:0!

W publikacjach medialnych wzmocniony przed sezonem rywal był typowany na faworyta tego spotkania. Tym bardziej smakuje efektowne zwycięstwo. Nasi tenisiści spisali się koncertowo i wygrali zasłużenie – cieszy się menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Zaczął nasz nowy grający trener – Wandżi, który zmierzył się z debiutującym w Lotto Superlidze Abdelem Salifou. Francuz nie miał zbyt wiele do powiedzenia, tylko w drugim secie stawiał zdecydowany opór, przegrywając na przewagi. Wyszliśmy na prowadzenie.

W drugiej parze nasz Yongyin Li grał ze ściągniętym przez Energę z Bogorii Grodzisk Mazowiecki Chuanxim Hanem.

Li przegrał z nim w tamtym sezonie, ale teraz ich pojedynek wyglądał zupełnie inaczej. Co prawda nasz reprezentant zaczął gorzej, ale od drugiego seta, prowadził grę, nie popełniał prostych błędów i Han był bez szans – opowiada Piotr Anchim.

Przy prowadzeniu Dojlid 2:0 do walki przystąpili Tomasz Kotowski z Energy i nasz Przemek Walaszek.

Przemek w ubiegłym sezonie nie odniósł żadnego indywidualnego zwycięstwa, a teraz pokazał, jak wielkie postępy uczynił i że warto na niego stawiać. Kotowski nie jest przypadkowym zawodnikiem, a w starciu z naszym tenisistą był pasywny i często spychany do obrony – dodaje menadżer Dojlid.

Kluczowy dla losów pojedynku i całego meczu był trzeci set. Przy remisie 1:1 zawodnik gospodarzy prowadził 10:8, ale Przemek Walaszek wykazał dużą odporność nerwową, obronił dwie piłeczki setowe, a za moment zwyciężył 12:10. W ostatnim secie nie dał już sobie wydrzeć wygranej i można było fetować efektowne zwycięstwo w całym meczu.

W piątek – 7 września, zagramy u siebie z Palmiarnią Zielona Góra. Już teraz zapraszamy na to spotkanie naszych kibiców i wierzymy, że pójdziemy za ciosem.