Reklama

W Janowszczyźnie podczas turnieju szachowego zbierano pieniądze na szczytny cel

Jest nim budowa pawilonu sensorycznego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie, gdzie w sobotę 2 marca, odbył się turniej. Budynek będzie pełnić rolę zarówno miejsca terapii, nauki, jak i odpoczynku dla uczniów, w tym posiadających specjalne potrzeby edukacyjne. Nagrody najlepszym szachistom wręczała członek zarządu Wiesława Burnos. Partnerem strategicznym wydarzenia było Województwo Podlaskie.


Zorganizowany w sobotę turniej przyciągnął do placówki wielu miłośników tej dyscypliny i była to doskonała okazja do integracji nie tylko środowisk szachowych, ale też całych rodzin.

W trakcie szachowych rozgrywek trwał kiermasz, podczas którego można było zakupić różne wypieki i słodkości. Wszystkie zebrane tego dnia pieniądze zostały przekazane na rozbudowę placówki.

– Mam nadzieję, że te fundusze jeszcze bardziej przybliżą was do realizacji tej bardzo ważnej i potrzebnej inwestycji – mówiła podczas turnieju Wiesława Burnos.

Podkreślała też, jak wiele zalet ma dyscyplina sportowa, jaką są szachy.

– To była duża przyjemność obserwować tak ciekawe pojedynki. Szachy uczą dyscypliny i koncentracji, a takie umiejętności bardzo przydają się w szkole – mówiła.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama