Reklama

Uniwersytet Zdrowego Seniora

Siódma edycja Uniwersytetu Zdrowego Seniora wystartowała. Jest to wspólna inicjatywa Uniwersytetu Medycznego oraz Urzędu Miejskiego w Białymstoku, przeznaczona dla osób powyżej 60 roku życia. Z zajęć skorzysta ok. 50 seniorów.

We wtorek (8 października) odbyła się inauguracja kolejnej edycji Uniwersytetu Zdrowego Seniora. Taki uniwersytet działa w Białymstoku od 2013 r. Ma na celu przede wszystkim propagowanie zdrowego i aktywnego starzenia się. Do tej pory odbyło się sześć edycji zajęć, na każdą z nich przyjmowanych jest ok. 50 osób po 60 roku życia.

Seniorzy uczestnicząc w zajęciach praktycznych oraz w wykładach i spotkaniach ze specjalistami zdobywają wiedzę na temat zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych. Poszerzają swoje informacje na temat opieki medycznej, stosowania leków i suplementów diety w chorobach podeszłego wieku. W programie są także zajęcia aktywizujące ruchowo i z podstaw informatyki. Absolwenci Uniwersytetu Zdrowego Seniora mogą kontynuować naukę na Uniwersytecie Profilaktyki Psychogeriatrycznej.

– Uniwersytet dla seniorów to niezwykle cenna inicjatywa, ponieważ ma na celu aktywizację osób starszych. Służy nie tylko rozwojowi intelektualnemu, ale też – co bardzo istotne w przypadku tej grupy wiekowej – integracji społecznej – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Zajęcia prowadzone są na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, przy wsparciu finansowym Miasta. W latach 2019-2021 na zajęcia dla seniorów Miasto Białystok przeznaczyło 135 tys. zł.

W trakcie inauguracji seniorzy otrzymali tzw. pudełka życia.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok

Reklama