Trzy razy Jesus!

Jagiellonia Białystok odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. Żółto-Czerwoni pokonali przy Słonecznej Wisłę Kraków 3:2. Bohaterem meczu był Jesus Imaz, który ustrzelił pierwszego, historycznego hattricka dla Jagiellonii na szczeblu Ekstraklasy!

Po wygranej przed tygodniem z Górnikiem Zabrze 3:1, piłkarze Jagiellonii Białystok w drugim kolejnym meczu u siebie szukali drugiego zwycięstwa z rzędu, które umocniłoby ich na podium PKO Ekstraklasy. W piątek wieczorem trener Ireneusz Mamrot nie mógł jednak skorzystać z kontuzjowanych Tomasa Prikryla i Ognjena Mudrinskiego, których w wyjściowej jedenastce zastąpili Martin Kostal i Marko Poletanović. Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza Kwiatkowskiego za swoją grę w Jadze uhonorowany został były już bramkarz Żółto-Czerwonych – Marian Kelemen.

Początek spotkania należał zdecydowanie do Wisły, która próbowała wykorzystać ospałą postawę Jagiellonii. Mimo przewagi optycznej gości nie było stać na stworzenie sytuacji bramkowej, a po 20-25 minutach przebudzili się gospodarze. Sygnał do ataku dał Martin Kostal, który zza pola karnego uderzył obok bramki gości. Po chwili świetną sytuację po akcji Bartosza Bidy zmarnował Taras Romanczuk.

Wynik tego meczu został otwarty w 33. minucie gry. Gdy po przejęciu Martina Pospisila i asyście Marko Poletanovicia pojedynek z bramkarzem Wisły wygrał Jesus Imaz.

Pięć minut później było już 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się były Wiślak, który wykorzystał znakomite dośrodkowanie z lewej strony boiska innego byłego zawodnika Białej Gwiazdy – Martin Kostala.

Gdy wydawało się, że na przerwę Jaga będzie miała komfortową przewagę, sytuację sam na sam z Damianem Węglarzem wykorzystał doświadczony Paweł Brożek. Gol został uznany, mimo że sędzia Tomasz Kwiatkowski z powodu zagrania ręką Davida Niepsuja został wezwany przez VAR do monitora.

Druga część spotkania rozpoczęła się od niecelnego strzału Martina Kostala, a później Jagiellonia spokojnie w defensywie odpierała ataki Białej Gwiazdy. Żółto-Czerwoni decydujący cios zadali w 67. minucie gry, gdy po absolutnie fantastycznej kombinacji Jagi przed polem karnym, zagraniu Martina Pospisila i interwencji Michała Buchalika do siatki trafił Jesus Imaz, stając się pierwszym zawodnikiem z hattrickiem w historii gry Jagiellonii w Ekstraklasie.

Chwilę później znakomitej sytuacji, tuż po wejściu na boisko, nie wykorzystał Bartosz Kwiecień, a w końcówce kontaktowego gola szukała Wisła. Dobrze bronił jednak Damian Węglarz, który poradził sobie z uderzeniami z dystansu Kamila Wojtkowskiego i Macieja Sadloka, a także ze strzałem z bliska Pawła Brożka.

Warto dodać, że po tej ostatniej sytuacji swoją szansę miał również 16-letni Aleksander Buksa, ale jego strzał został zatrzymany na linii bramkowej. Zawodnik z rocznika 2003 i tak zdołał wpisać się w doliczonym czasie gry na listę strzelców, pokonując Damiana Węglarza pięknym strzałem w okienko jego bramki.

Jagiellonia Białystok ostatecznie pokonała Wisłę Kraków 3:2, odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu w PKO Ekstraklasie i umacniając się na podium ligowej tabeli. Za tydzień, również w piątek, Jaga zagra na wyjeździe z Koroną Kielce.