Reklama

Weekendowe wydarzenia

Najbliższy weekend w Białymstoku zapowiada się atrakcyjnie. W sobotę (24 sierpnia) na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert na pożegnanie wakacji. Polskie Radio Białystok i władze miasta zapraszają na dawkę dobrej muzyki. A w niedzielę (25 sierpnia) Ogród Branickich zamieni się w salę taneczną. Miasto Białystok zaprasza do wspólnego pożegnania wakacji.

Zapraszam do wspólnej zabawy mieszkańców i wszystkich, którzy w tych dniach będą odwiedzać nasze miasto, do skorzystania z naszych weekendowych propozycji – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Cieszmy się, póki możemy, urokami lata i możliwością spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Koncert „Białystok – Miasto Dobrej Muzyki” wpisał się już w kalendarz największych imprez muzycznych odbywających się corocznie w naszym mieście. Za nami sześć edycji tego wydarzenia, a kolejna odbędzie się w najbliższą sobotę. Początek koncertu o godz. 18.00. Jako pierwszy na scenie wystąpi zespół Mniej Więcej. Po nim, o godz. 18.45, zaprezentuje się Mateusz Ziółko. Później, o godz. 20.30, zaśpiewa Sound’n’Grace. Koncert zakończy występ Ani Dąbrowskiej, który zacznie się o godz. 22.00. Wydarzenie organizowane przez Polskie Radio Białystok jest współfinansowane przez Miasto Białystok. Więcej informacji znajduje się na stronie www.bmdm.pl.

Z kolei niedzielny wieczór warto spędzić w Ogrodzie Branickich, na miejskiej potańcówce. Zabawa rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do 21.30. Do tańca zagra zespół Akustyczni, formacja z Białegostoku, którą tworzy siedmioro muzyków. Można będzie nie tylko potańczyć, ale też urządzić piknik na trawie. Poprzednia potańcówka odbyła się 23 czerwca, w ramach Dni Miasta Białegostoku. Na parkiecie bawili się zarówno młodzi, jak i starsi białostoczanie.

Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok