Reklama

To już drugi etap rekrutacji do służby za nimi

Do drugiego etapu kwalifikacji, który odbył się w dniach 20-21 marca 2023 r., przystąpiło 36 kandydatów, spośród których 29 otrzymało ocenę pozytywną. Musieli oni zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, testem sprawności fizycznej oraz rozmową kwalifikacyjną. Całość nadzorowała komisja egzaminacyjna, w której skład weszli funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG i przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.


Przypominamy, że w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej prowadzimy ciągły nabór do służby. W 2023 roku planowane jest przyjęcie 150 osób. Nowym udogodnieniem dla osób ubiegających się o przyjęcie do służby jest zorganizowanie od stycznia 2023 r. całej procedury kwalifikacyjnej na miejscu, czyli w Białymstoku. Kandydaci nie muszą już pokonywać setek kilometrów, by dotrzeć na egzaminy do ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Wszystko mogą przejść w komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.


Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zakładce Nabór do służby.


Służba w Straży Granicznej to perspektywa ciągłego doskonalenia zawodowego, możliwość wyboru specjalizacji np. technika kryminalistyki, eksperta do spraw fałszerstw dokumentów, kradzionych pojazdów czy przewodnika psa służbowego. Funkcjonariusze Straży Granicznej biorą również udział w misjach międzynarodowych organizowanych w ramach umów bilateralnych z innymi krajami np. Macedonią lub przez Agencję Frontex m.in. w Grecji, Bułgarii oraz we Włoszech. To dodatkowo atrakcyjne wynagrodzenie, prawa emerytalne po 25 latach służby, nagrody roczne, motywacyjne i jubileuszowe.


Jeżeli myślisz o stabilnym zatrudnieniu, dodatkowo chcesz połączyć pasję z wykonywaniem codziennych obowiązków służbowych i chcesz się rozwijać, to służba w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej jest właśnie dla Ciebie.


Dołącz do Nas.


Czekamy na Ciebie!
Zdjęcia: Emilia OstapowiczPodlaska Straż Graniczna

Reklama