Reklama

Papierosowa kontrabanda

Do ujawnienia nielegalnych wyrobów akcyzowych doszło dziś (22.03.2023 r.) podczas prowadzenia czynności służbowych na terenie gminy Giby. Kontrabanda należała do 70-letniego obywatela Polski. Większość z nielegalnych papierosów znajdowała się w zatrzymanym do kontroli Audi. Na tylnych siedzeniach oraz w przestrzeni bagażowej funkcjonariusze ujawnili 13 tys. paczek papierosów. Z kolei kolejną partię nielegalnego towaru kontrolujący ujawnili w jego miejscu zamieszkania. W wyniku przeprowadzonych działań w sumie ujawniono blisko 14,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości blisko 220 tys. zł.


Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie z kodeksu karnego skarbowego. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS. Tytoniowa kontrabanda pozostaje w dyspozycji  Placówki SG w Sejnach.


Od początku 2023 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili przemyt papierosów o wartości blisko 400 tys. zł.

  • Papierosowa kontrabanda
    Papierosowa kontrabanda

  • Papierosowa kontrabanda
    Papierosowa kontrabanda

  • Papierosowa kontrabanda
    Papierosowa kontrabandaPodlaska Straż Graniczna

Reklama